Przesyłka za pobraniem – co warto wiedzieć?

0
689

Rynek zakupów internetowych z roku na rok coraz prężniej się rozwija, a wraz z nim rynek usług kurierskich. Według szacunków i przeprowadzonych badań, około 80 Polaków deklaruje, że korzysta dość regularnie ze sklepów internetowych. Te same badania wskazują, że zdecydowana większość realizowanych przesyłek wysyłana jest za pobraniem. Co to jednak dokładnie oznacza przesyłka za pobraniem?

Na czym polega przesyłka za pobraniem?

Dla kogoś, kto nigdy nie zamawiał żadnej paczki, termin przesyłki za pobraniem może być zupełnie nieznany, a często nawet dość dziwnie i mylnie brzmiący. Czym zatem konkretnie jest taka przesyłka i jakie są jej cechy oraz założenia?
Przesyłka pobraniowa przede wszystkim określa to, kiedy dokonuje się za nią płatności. Przesyłka pobraniowa oznacza, że płatność będzie zrealizowana kurierowi w momencie dostawy paczki pod drzwi domu lub mieszkania. Co ciekawe, wiele firm kurierskich daje klientom możliwość uregulowania płatności nie tylko za pomocą gotówki, lecz coraz częściej również terminala płatniczego, a to powoduje, że staje się to jeszcze wygodniejsze.

Jakie są wady i zalety przesyłki za pobraniem?

Jakie są jednak główne zalety, które powodują, że pobranie cieszy się tak dużą popularnością? A może gdyby przyjrzeć się tej metodzie zamawiania paczek bliżej, da się znaleźć także pewne wady, które jej towarzyszą?
Do najważniejszych zalet przesyłki za pobraniem zaliczyć można fakt, że uzyskuje się tym dzięki niej pewność, że otrzyma się paczkę, którą się zamówiło. Choć obecnie przypadki oszustw są marginalne, to jednak dawniej czasem zdarzały się takie sytuacje, gdy opłacone z góry zamówienie nigdy nie docierało do klienta.
Innego rodzaju bardzo istotną zaletą wysiłki za pobraniem jest bardzo szybki czas realizacji zamówienia. Gdy zamawia się paczkę z płatnością online, często dochodzi do czasu realizacji czas oczekiwania na księgowanie wpłaty. W przypadku płatności za pobraniem paczka wysyłana jest najczęściej tego samego dnia, w którym złożone zostało zamówienie.
Na koniec warto zauważyć, że płacąc za pobraniem, można łatwo zrezygnować z danej przesyłki, po prostu jej nie odbierając. W przypadku płatności z góry konieczne jest spełnienie dodatkowych formalności, aby odzyskać swoje pieniądze.
A jak natomiast wygląda kwestia wad przesyłki za pobraniem? Uczciwie trzeba przyznać, że pewne się zdarzają. Najważniejszą z nich jest wyższa płatność za przesyłkę, co oznacza doliczenie do niej kilku złotych więcej. Nie można również zapominać, że kurierzy z reguły nie mają możliwości wydawać z dużych sum, co oznacza konieczność posiadania dokładnie przygotowanej kwoty do opłacenia paczki.

Czy warto korzystać z przesyłki za pobraniem?

Jak zatem widać, przesyłki pobraniowe mają liczne zalety, lecz również i dość istotne wady. Czy znając je wszystkie, można powiedzieć, że warto korzystać z przesyłek pobraniowych? Zdecydowanie tak, ponieważ są one naprawdę wygodne pod wieloma względami. Dzięki takiej formie płatności paczka jest realizowana szybciej, a sam proces zamawiania przez internet staje się bezpieczniejszy. Dodatkowo przesyłki pobraniowe są po prostu znacznie wygodniejsze. Nieliczne wady, które się przy nich zdarzają, są naprawdę niezauważalną rysą na przesyłce niemal idealnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here