Kurier Pocztex

0
495

Polski rynek usług kurierski od wielu już lat bardzo dynamicznie rośnie. Stale wzrasta ilość zamówień realizowanych przez internet, a także ilość firm kurierskich, które je obsługują. Co ciekawe, nie są to tylko światowi giganci, zajmujący się dostarczaniem przesyłek od wielu dekad, lecz również i polskie firmy, które radzą sobie na naszym rynku doskonale, często w wielu aspektach prześcigając zagraniczną konkurencję. Jedną z takich firm jest z pewnością Pocztex. Jakie są dokładnie początki tej firmy kurierskiej, a także jaka jest jej oferta, oraz mocne czy też słabe strony?

Historia powstania firmy Pocztex

Kurier Pocztex to jedna z najlepszych oraz najchętniej polecanych firm kurierskich w Polsce. Jej początki sięgają lat 90, gdy zauważono bardzo dynamicznie rozwijający się rynek przesyłek kurierskich. Dokładnie w roku 1997 nowo powstała firm Pocztex zaczęła dostarczać pierwsze paczki.
Obecnie Pocztex to tysiące samochodów oraz dziesiątki tysięcy pracowników, którzy przez cały czas, siedem dni w tygodniu i dwadzieścia cztery godziny na dobę przewożą paczki pomiędzy centrami dystrybucyjnymi, skąd trafiają one bezpośrednio do odbiorców. Pocztex nie tylko realizuje standardowe przesyłki kurierskie, lecz również listowe, czy też nawet przesyłki indywidualne. Klienci mogą dokonywać płatności gotówką, kartą, przelewem czy też blikiem. Dodatkowo system zdalnego śledzenia przesyłek oraz jej internetowe nadawanie sprawia, że Pocztex jest jedną z najczęściej wybieranych firm kurierskich w Polsce. Jaka jest jednak konkretnie oferta tej firmy, a także jakie są jej wady oraz zalety?

Oferta firmy Pocztex

Oferta kuriera pocztowego Pocztex jest tak skonstruowana, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Nie tylko kontrahent biznesowy nadający codziennie kilkaset paczek, w tym te duże ważące kilkaset kilo, lecz również i klient indywidualny potrzebujący po prostu raz do roku wysłać paczkę na drugi koniec kraju.
Jak zatem konkretnie prezentuje się oferta kuriera Pocztex? Zdecydowanie najpopularniejszą i najchętniej wybieraną usługą jest Pocztex Kurier 48. Jest to przesyłka, która zostanie dostarczona odbiorcy najpóźniej w ciągu 48 godzin od jej nadania. Istnieje oczywiście szybsza forma dostawy, czyli Pocztex Ekspres 24. Po jej wybraniu ma się pewność, że na drugi dzień przesyłka będzie na miejscu.

Firma Pocztex wychodzi bardzo słusznie z założenia, że przesyłki nie są dostarczane tylko pomiędzy miastami na duże odległości, lecz także w ramach jednego miasta, a często nawet jednej dzielnicy. Szczególnie intensywnie z takiego rodzaju wysyłki korzystają firmy i różnego rodzaju przedsiębiorstwa, wysyłając pomiędzy sobą dokumenty. Właśnie dla takiego klienta powstała usługa Pocztex Kurier Miejski, która gwarantuje dostarczenie paczki najpóźniej po czterech godzinach od wysłania. Pozostałymi usługami są Pocztex Kurier Krajowy, czyli dostawa tego samego dnia na terenie całego kraju oraz Pocztex Kurier Bezpośredni, czyli usługa personalizowana pod konkretne potrzeby klienta.

Wady i zalety kuriera Pocztex

Jeśli chce się zaprezentować zalety firmy kurierskiej Pocztex, z pewnością warto zacząć od tego, że odbiera ona paczki stosunkowo późno, bo najczęściej około 14. Dlaczego jest to zaletą? Ponieważ wraz z późną godziną odbioru przesunięte są również godziny dostawy. Nie ma więc problemu, że kurier nas nie zastanie, ponieważ będziemy w pracy. Godziny dostawy około 20 w przypadku Pocztexa nie są niczym szczególnie zaskakującym. Warto również wspomnieć, że firma Pocztex cechuje się ogromną skutecznością w dostarczaniu przesyłek, a także dużą konkurencyjnością, jeśli chodzi o ceny.
Nie można jednak zapominać o tym, skąd się ta firma wywodzi, czyli z polskiego dinozaura rynku pocztowego, jakim jest Poczta Polska. Oznaczać to może, że w razie problemu lub reklamacji, spotkać się można z systemem nieco nieprzystającym do obecnych standardów.

Czy warto skorzystać z Pocztexa?

Czy warto wobec zaprezentowanych wad, a przede wszystkim zalet, polecić tego kuriera? Zdecydowanie tak, ponieważ jest to firma, która przede wszystkim charakteryzuje się niską ceną, a przy tym wysoką skutecznością. Jest to połączenie niezwykle rzadko spotykane na polskim rynku kurierskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here