Przesyłka paletowa

0
307

We współczesnym czasie, w dobie prężnie rozwiniętych usług ogromną popularnością cieszy się wysyłanie przesyłek paletowych. Dziś wysłanie palety jest nie tylko bardzo proste, lecz także szybkie i sprawne. Jak wysłać przesyłkę paletową w wybrane miejsce?

Co to jest przesyłka paletowa?

Przesyłki paletowe to pakunki znajdujące się na specjalnej palecie posiadającej drewnianą konstrukcję. Dziś poszczególne palety drewniane są w pełni przystosowane do transportu przy pomocy wózków widłowych.

Istnieje kilka rodzajów palet. Można pośród nich wymienić między innymi większe palety zwane Euro oraz mniejsze zwane DHP.

Do standardowych zaliczane są palety EURO, które to posiadają wymiary 120 centymetrów długości oraz 80 centymetrów szerokości. Maksymalna wysokość takiej palety wraz z umieszczonym na niej ładunkiem jest zależna od wymogów danej firmy kurierskiej. Niemniej ich wysokość zazwyczaj waha się od 180 do 200 centymetrów. Z kolei waga palet przewożonych przez poszczególnych kurierów może wynosić 700, 800 lub 1000 kilogramów.

Wysyłka paletowa umożliwia bardzo szybkie, sprawne oraz w pełni bezpieczne dostarczenie towarów do wyznaczonego celu. Jeśli transport jest właściwie zorganizowany, wówczas nie dochodzi do jakichkolwiek komplikacji oraz zawirowań.

Jakie towary można przewozić na paletach?

Dziś przesyłki paletowe są bardzo popularne. Dzięki paletom można bez większego problemu transportować przede wszystkim produkty o dużej wadze oraz znacznych gabarytach. Na standardowych paletach EURO bardzo często przewożone są poszczególne materiały budowlane, sprzęt AGD oraz duże kartony z różnorodną zawartością.

Ponadto palety EURO doskonale nadają się do przewożenia wielu bardzo delikatnych oraz wrażliwych na uszkodzenia mechaniczne towarów. Pośród wielu z nich można wymienić przede wszystkim szkło coraz porcelanę.

Transport a zabezpieczenie towaru na palecie

Podczas transportu towaru na palecie niezwykle ważne jest, aby dotarł on do odbiorcy w nienaruszonym stanie. W związku z tym warto o niego odpowiednio zadbać oraz dobrze go zabezpieczyć.

W tym celu przed umieszczeniem towaru na palecie należy zawsze sprawdzić stan drewna. Deski użytej palety nie mogą bowiem być być zgniłe czy też połamane.

Kolejnym krokiem jest równomiernie rozłożenie kartonów na całej powierzchni palety. Najlepiej jeśli kartony będą wystawały poza krawędzie palety czy też będą miały kształt muru. Towar na palecie należy układać w taki sposób, że cięższe produkty muszą znajdować się na spodzie, a lżejsze na wierzchu.

Po ułożeniu towaru na palecie należy koniecznie sprawdzić czy towar stoi stabilnie, a wysokość ładunku nie przekracza limitu określonego przez wybranego kuriera.

W przypadku przesyłania szkła czy porcelany należy zawsze wewnątrz kartonów umieścić materiał wypełniający, na przykład w postaci folii bąbelkowej.

Po załadowaniu towaru należy zająć się jej ofoliowaniem oraz spięciem specjalnymi pasami. Dzięki nim folia się nie rozwinie, a przesyłka paletowa dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Wysyłka paletowa a skorzystanie z usług brokera

Dziś mnóstwo osób decyduje się na przesyłanie przesyłek paletowych z pomocą brokera kurierskiego. Jest to bardzo dobry pomysł, bowiem dziś każdy prężnie prosperujący serwis dysponuje ofertami wielu sprawdzonych firm kurierskich. Dzięki temu, każdy klient może liczyć na bardzo korzystne stawki.

Wysyłając bardzo ciężką przesyłkę, dzięki brokerowi można szybko znaleźć takiego dostawcę, który ją szybko i sprawnie obsłuży. Wówczas to klient nie musi tracić czasu na samodzielne poszukiwanie, odpowiedniej firmy kurierskiej.

Skorzystanie z usług brokera (np. https://allekurier.pl/przesylki-paletowe) zapewnia szybie i bezpieczne przesłanie przesyłki paletowej do wybranego punktu docelowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here