Usługa terminowa przy dostawie paczki

0
87
usługa terminowa

Aby paczka dotarła do adresata do wyznaczonej godziny lub w określony dzień, na przykład w sobotę, należy skorzystać z usługi terminowej, inaczej doręczenia terminowego. Na czym polega usługa terminowa? Jak szybko jest realizowana?

Usługa terminowa – co to jest?

Doręczenie terminowe, usługa terminowa to rodzaj dodatkowej usługi transportowej polegającej na wykonaniu przewozu w taki sposób, by przesyłka została doręczona do adresata w konkretnym terminie.

Najczęściej doręczenia terminowe oferowane są przez firmy kurierskie, które umożliwiają swoim klientom wybór preferowanego dnia i godziny dostawy. Są one świadczone także przez inne firmy zajmujące się transportem ładunków.

Usługa terminowa często określana jest też jako: termin gwarantowany, godzina zastrzeżona, doręczenie do godziny.

Rodzaje doręczeń terminowych

Doręczenia terminowe dostępne są w różnych wariantach:
– dostawa paczki w przedziale czasowym, na przykład od 10:00 do 12:00
– dostawa paczki przed określoną godziną, na przykład do godziny 9:00, 12:00
– dostawa paczki po wskazanej godzinie, przykładowo w godzinach wieczornych, po 18:00
– dostawa paczki o wyznaczonej godzinie, na przykład o 15:00 z tolerancją czasową 20 minut
– dostawa paczki w sobotę, niedzielę czy w święta

Kiedy warto wybrać usługę terminową?

Doręczenie terminowe jest usługą dodatkową przeznaczoną dla klientów, którzy chcą mieć pewność, że przesyłka dotrze do adresata w konkretnym dniu lub godzinie.

Najczęściej usługa terminowa wybierana jest wtedy, gdy konieczne jest przekazanie ważnych dokumentów, towarów wymagających jak najszybszego doręczenia – także w weekend, dostarczenie paczki do klienta, który tylko w określonych godzinach jest dostępny pod danym adresem.

Gdzie można skorzystać z doręczenia terminowego?

Firmy świadczące usługi terminowe najczęściej obsługują je tylko w wybranym obszarze, głównie w dużych miastach oraz w okolicznych miejscowościach. Wobec tego dostawa terminowa nie jest dostępna w każdej lokalizacji. Wynika to głównie z trudności organizacyjnych.

Aby dowiedzieć się, w jakim obszarze możliwe jest skorzystanie z dostawy terminowej, należy skontaktować się z firmą kurierską lub skorzystać z informacji na jej stronie – najczęściej wystarczy wpisanie kodu pocztowego, aby sprawdzić dostępność usługi pod danym adresem.

Czy usługi terminowe są dodatkowo płatne?

Doręczenie terminowe jest płatne dodatkowo, dlatego do ceny za nadanie paczki należy doliczyć cenę za usługę dodatkową, czyli dostawę w określonym terminie.

Koszty usług terminowych zależne są od:
– terminu dostawy
– gabarytów paczki

W zależności od firmy dopłata za usługę dodatkową może wynieść od 20 złotych do nawet ponad 60 złotych.

Jak zamówić usługę terminową?

Aby skorzystać z usługi terminowej, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy jest ona dostępna pod danym adresem. Jeżeli tak, przy wypisywaniu listu przewozowego zaznacza się w nim taką usługę dodatkową.

W zależności od wybranej firmy transportowej, konieczne może być także umieszczenie na paczce odpowiedniej naklejki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here