Transport lotniczy – co warto wiedzieć?

0
1503

Od pewnego czasu transport lotniczy staje się coraz bardziej popularny. Pozwala ona na szybki oraz bardzo sprawny przewóz poszczególnych towarów na znaczne odległości. Jak działa oraz czy warto korzystać z transportu lotniczego?

Czym charakteryzuje się transport lotniczy?

Do niedawna lotniczy transport był przede wszystkim kojarzony z lotami pasażerskimi na dłuższe odległości. Dziś w logistyce coraz większe znaczenie odgrywa towarowy transport lotniczy. Polega on na transportowaniu drogą powietrzną różnorodnych towarów, w nawet najbardziej odległe miejsca na świecie.

Bardzo często jest on realizowany w bagażnikach pasażerskich samolotów rejsowych, oczywiście jeśli posiadają one wolną przestrzeń ładunkową. Ponadto transport ten odbywa się wyspecjalizowanymi liniami lotniczymi, które posiadają samoloty w pełni przystosowane do przewozów poszczególnych ładunków. Odbywa się on w formie jednorazowego przelotu lub jako kilka oddzielnych lotów.

Obecnie największe lotnisko w Europie pod względem ruchu cargo jest położone we Frankfurcie. Ponadto tego typu lotniska znajdują się w Amsterdamie, Londynie, Paryżu oraz Stambule. Natomiast jeśli chodzi o Polskę to obecnie nasz kraj obsługuje tylko jeden procent wszystkich przewozów lotniczych w Europie.

Transport lotniczy– szybie i sprawne usługi

Z roku na rok transport lotniczy rozwija się coraz bardziej intensywnie. Stanowi on kluczowy element mający duży wpływ na rozwój dzisiejszej wymiany handlowej na całym świecie.

Obecnie lotniczy transport cieszy się coraz większą popularnością i uchodzi za najszybszą i najsprawniejszą metodę transportowania wielu przedmiotów. Logistyka przy wykorzystaniu drogi powietrznej w maksymalny sposób skraca czas transportowania. W związku z tym zalecane jest, aby z transportu lotniczego korzystać sytuacji obsługi takich ładunków, które to wymagają szybkiego oraz w pełni sprawnego przesyłu.

Jeśli chodzi o transport międzynarodowy, to ten lotniczy oferuje najszybszy czas realizacji poszczególnych usług. Korzystając z transportu lotniczego czas realizacji przewozu poszczególnych towarów wynosi zazwyczaj od dwóch do siedmiu dni od chwili przejęcia przesyłki od nadawcy, aż do momentu przylotu do docelowego lotniska.

Każdy klient decydujący się na skorzystanie z usługi świadczonej drogą powietrzną może zawsze liczyć na ekspresową dostawę towaru w dowolne miejsce na świecie.

Dziś większość firm oferujących lotniczy transport współpracuje tylko i wyłącznie z renomowanymi liniami lotniczymi. Dzięki temu przewożone towary zawsze bezpiecznie oraz na czas docierają do punktu docelowego.

Kiedy warto skorzystać z transportu lotniczego?

Do najczęściej przewożonych towarów drogą lotniczą należą przede wszystkim towary o wysokiej wartości. Ponadto lotniczy transport jest wskazany w przypadku transportowania produktów o niskiej masie oraz niewielkiej objętości.

W dzisiejszych czasach z usług lotniczego cargo bardzo często korzystają dostawcy części samolotowych oraz samochodowych, co wynika z konieczności szybkiego dotarcia przesyłki do miejsca docelowego.

Natomiast jeśli chodzi o sprzęt AGD i RTV, to najczęściej wybierany jest  transport kolejowy oraz morski. Artykuły te bowiem nie muszą być dostarczane w trybie natychmiastowym, a ich przewóz za pomocą samolotu zwiększyłby koszty transportu e względu na duże objętości oraz wysoką wagę tych towarów.

Ponadto drogą lotniczą bardzo często transportowane są produkty wymagające szczególnego bezpieczeństwa. Można tu wymienić ładunki charakteryzujące się bardzo krótkim terminem przydatności oraz cechujące się wysoką wrażliwością na uszkodzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here