Kurier DHL – jakie usługi oferuje firma DHL?

0
1180

Obraz rynku usług kurierskich z pewnością nie będzie pełny, jeśli nie uwzględnimy roli, jaką już od 50 lat pełni na nim niemiecka firma DHL. Kurier ten wyrósł w tym czasie na prawdziwego giganta logistyki i transportu, jednak nie przestał przy tym oferować atrakcyjnych usług dla klientów indywidualnych. Wśród zróżnicowanych, elastycznych propozycji kurier DHL każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Kurier DHL – kilka słów o firmie

Początki istnienia przedsiębiorstwa wiążą się z nowatorską wizją jego amerykańskich założycieli, którzy pod koniec lat 60-tych dostrzegli lukę na rynku dostarczania przesyłek samolotowych. Kolejna dekada przyniosła firmie DHL międzynarodową ekspansję, a stale poszerzany zestaw usług sprawił, że kurier DHL zaczął być postrzegany jako poważny, godny zaufania doręczyciel.

Na przełomie wieków przedsiębiorstwo zostało wykupione przez Deutsche Post, by w następnych latach w dużej mierze zdominować rynek. Dziś DHL jest obecny w kilkuset krajach, dysponuje własnymi liniami lotniczymi, centrami logistycznymi oraz armią przeszkolonych pracowników, których zadaniem jest maksymalne usprawnienie procesów transportowych.

Z usług kuriera korzysta na stałe rzesza wiodących przedsiębiorstw, wśród których łatwo znaleźć znane na całym świecie marki i korporacje. Kurier DHL nie zapomina przy tym o stałym rozwijaniu pakietu propozycji dla osób prywatnych, a strona internetowa firmy pozwala na szybki wybór potrzebnej usługi.

Jakie usługi kurierskie świadczy DHL?

Jeżeli chodzi o rozwiązania, z których mogą korzystać klienci indywidualni, kurier DHL ma do zaoferowania szereg praktycznych usług. Paczki za pośrednictwem DHL dostarczane są na terenie całego kraju, przy czym klienci nie muszą odbierać ich bezpośrednio od kuriera.

Firma uruchomiła również sieć punktów odbioru paczek, które bez problemu można znaleźć w każdym średnim i większym mieście. Za pośrednictwem strony internetowej możliwe jest śledzenie drogi przesyłki, a zamieszczone tam FAQ pozwala wyjaśnić wszelkie dodatkowe wątpliwości. Paczki u kuriera DHL podzielone są na kategorie pod względem rozmiaru, a także kraju wysyłki i innych parametrów.

Każdej z kategorii przyporządkowana jest określona półka cenowa, dzięki czemu obliczenie kosztów przesłania paczki nie stanowi problemu. Za przesyłkę zapłacimy gotówką, ale także kartą, przy czym możemy zdecydować się również na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia paczki (do pewnego określonego pułapu).

Kurier DHL – dla firm czy klientów prywatnych?

Poza ofertą skierowaną do osób fizycznych kurier DHL posiada jeszcze ogromną liczbę usług nakierowanych bezpośrednio na klienta biznesowego. Można nawet powiedzieć, że propozycje skierowane do firm są tu liczniejsze i daleko bardziej zróżnicowane.

Nie wynika to jednak z braku uważności na potrzeby klientów indywidualnych, a ze specyfiki wymagań i oczekiwań, jakim sprostać muszą firmy korzystające z dostaw międzynarodowych. Kurier DHL dysponuje dużym, osobnym działem, nakierowanym wyłącznie na obsługę klienta biznesowego. Firmy mogą tu też liczyć na zestaw konkretnych informacji, związanych z indywidualnym sposobem pracy danego przedsiębiorstwa.

Od DHL otrzymają poza tym nowoczesne narzędzia dla e-commerce, dzięki którym nadawanie i odbiór przesyłek firmowych staną się jeszcze łatwiejsze. Mimo to klienci prywatni nie mają się czego obawiać – kurier zadbał, by poczuli się potraktowani z taką samą uwagą.

Usługi dodatkowe DHL – na czym polegają?

Poza pakietem podstawowym kurier DHL proponuje także całą gamę usług dodatkowych, z których część wymaga jednak wniesienia określonej w regulaminie dopłaty. Pierwszą ich grupę stanowią nietypowe rozwiązania w zakresie terminu oraz godzin dostawy.

Możliwa jest tu dostawa w godzinach nocnych, a także w weekendy. Korzystną opcją wydaje się także odbiór przesyłki przez osobę trzecią. Jak wiemy, sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie być w domu w godzinach pracy kuriera, nie należą do rzadkich. Dzięki takiej usłudze nie musimy już wędrować z awizo do siedziby firmy – za drobną opłatą dodatkową nasza paczka zostanie odebrana przez sąsiada lub inną upoważnioną osobę.

Możemy także zdecydować się na przekierowanie paczki pod inny adres, co przydaje się w okresie wakacyjnym, ale może sprawdzić się także dla osób przebywających na wyznaczonej przez Sanepid kwarantannie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here