Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

0
292

Sprzedaż w sklepach internetowych napędziła firmom kurierskim nowych klientów, którzy coraz chętniej zamawiają różnego rodzaju produkty online. Natomiast możliwość odbioru swojej paczki w paczkomacie znacznie obniżyła koszty tej usługi. Przeczytaj, jak odebrać paczkę z paczkomatu krok po kroku!

Kilka ważnych informacji o paczkomatach

Choć jest to usługa całkiem nowa, to cieszy się coraz większą popularnością. Na pewno przekłada się na to także tańszy koszt przesyłki, którą zamawiamy z drugiego końca Polski. Nic więc dziwnego, że paczkomatów w całej Polsce jest coraz więcej nie tylko w dużych miastach, ale również mniejszych gminach. Przesyłka do paczkomatu zazwyczaj trafia również wcześniej niż przy pomocy innych opcji dostawy.

Paczkomaty to proste w obsłudze urządzenia, które mają wygląd podłużnych, metalowych konstrukcji i podzielone są na mniejsze szufladki, czyli skrytki. Zazwyczaj znajdują się w miejscach cieszących się dużą popularnością, np. przy supermarketach, marketach czy stacjach benzynowych. Są one czynne przez całą dobę, więc zamówioną paczkę możesz odebrać nawet w niedzielę czy inne święto.

Wszystkie paczki w skrytkach są całkowicie bezpieczne, ponieważ nie można otworzyć ich w innych sposób jak tylko z pomocą naszego osobistego kodu i numeru telefonu. Nie musimy się więc obawiać, że nasza przesyłka może zostać skradziona. Pozostanie tam bezpieczna przez określony czas.

Odbiór paczki z paczkomatu

Aby odebrać paczkę tym sposobem, konieczne jest zaznaczenie takiego wyboru już w trakcie składania zamówienia. Jeśli w opcjach dostawy znajduje się również paczkomat, to należy go zaznaczyć. Kiedy to uczynimy, musimy także wybrać konkretne urządzenie, w którym znajdzie się nasza przesyłka.

Wybrany paczkomat w najbliższej okolicy najłatwiej namierzyć za pomocą lokalizacji – możemy wybrać tę, która znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania lub każdą inną, która w danych okolicznościach jest dla nas najwygodniejsza. Prawidłowo zaznaczony wybór skutkuje tym, że otrzymujemy informacje na nasz adres e-mail o nadanej przesyłce i kolejnych etapach dostawy do paczkomatu.

Ostateczna informacja SMS to ta, że paczka została umieszczona w paczkomacie, a my musimy ją odebrać w ciągu określonego z góry czasu – najczęściej jest to 48 godzin. Po tym czasie każda nie odebrana przesyłka odsyłana jest do nadawcy.

odbiór paczki z paczkomatu

Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

Gdy otrzymujemy informację, że nasza przesyłka została dostarczona do wybranego paczkomatu, to wraz z nią otrzymujemy również kod dostępu. Jest to ciąg cyfr, ale paczkę możemy również odebrać skanując kod QR. Odbiór paczki z paczkomatu jest bardzo prosty – w każdym urządzeniu znajduje się specjalne miejsce z niedużym ekranem oraz przyciskami i to nimi należy się posłużyć, aby nasza skrytka z przesyłką się otworzyła.

Przede wszystkim należy po kolei wykonywać polecenia, które będą wyświetlać się na ekranie. W pierwszej kolejności zostaniemy zapytani o wybór języka, a następnie o to, czy chcemy przesyłkę odebrać czy nadać. Zaznaczając odbiór przesyłki konieczne będzie podanie numeru telefonu oraz kodu, który otrzymaliśmy bądź zeskanowanie kodu QR. Kod wystarczy po prostu wpisać za pomocą dostępnych przycisków numerycznych – wtedy nasza skrytka z przesyłką samoczynnie się otworzy, a my będziemy mogli z niej wyciągnąć naszą paczkę.

Po wyciągnięciu przesyłki skrytkę należy zamknąć – wystarczy ją docisnąć. Nie odebranie paczki w czasie wskazanym przez nadawcę skutkuje odesłaniem jej do odbiorcy – konieczne więc jest trzymanie się tego terminu. Teraz już wiesz, jak odebrać paczkę z paczkomatu bez żadnych komplikacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here