Przesyłki do Australii – co warto wiedzieć?

0
391
reklamacja uszkodzonej przesyłki

Australia to niezwykle piękny, ale również egzotyczny teren. I chociaż na dźwięk tego słowa w pierwszej myśli w głowie pojawia się niemal nieodłączna definicja kontynentu, Australia to także kraj. Jego lokalizacja w zasadzie niczym się nie różni, bowiem kraj ulokowany jest właśnie na kontynencie o tej samej nazwie w obszarze półkuli południowej. Jak nadać przesyłki do Australii? Przekonaj się już teraz!

Australia jako popularny kierunek nadawania przesyłek

Chociaż odległość dzieląca Australię od Polski jest niebotyczna, to kraj ten jest niezwykle popularny pod względem kierunku nadawania rozmaitego rodzaju przesyłek. Dzieje się tak dlatego, że wiele Polaków właśnie na terenach australijskich posiada swoich bliskich – krewnych oraz przyjaciół, którzy swego czasu wyjechali tam w poszukiwaniu pracy bądź zdobycia wyższego wykształcenia.

Szczęśliwie w obecnych czasach nadanie paczki jest znacznie prostsze aniżeli miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Odległość nie stanowi w tym wypadku większego problemu, zaś dostarczaniem przesyłki do Australii zajmuje się nie jedna, ale kilka firm świadczących usługi kurierskie. Decydując się na przesłanie paczki w odległe, egzotyczne rejony półkuli południowej, można skorzystać z oferty przynajmniej dwóch firm znanych wśród społeczeństwa na całym świecie jako solidni przewoźnicy. Z opcji przesłania paczki do Australii skorzystać można poprzez bezpośredni kontakt z reprezentantem firmy kurierskiej bądź korzystając ze strony internetowej.

Jak wysłać przesyłki do Australii?

Zamawiając usługę nadania przesyłki na kontynent australijski, można skorzystać także z trzeciej opcji. Jednakże jest ona obsługiwana niemal całkowicie przez stronę internetową, gdzie bez dodatkowych problemów istnieje możliwość nadania paczki. Ostatnia możliwość jest zdecydowanie najszybszą opcją, gdyż nadawana paczka otrzymuje odgórnie charakter ekspresowy.

Co jest niezwykle ważne, to dokładne wskazanie wymiarów nadawanej przesyłki. Podanie błędnych wartości może skutkować radykalną zmianą ceny, co najprawdopodobniej będzie oznaczać konieczność dopłaty do usługi.

Polska – Australia, czyli jak długo trwa dostarczenie przesyłki do Australii?

Bez wątpienia każdemu nadającemu zależy przede wszystkim na czasie. W związku z czym nic dziwnego, że decydując się na przesłanie przesyłki w tak odległe miejsce, nadający pragnie znać przybliżony czas dostawy. Warto zaznaczyć w tym momencie, że długość drogi, jaką przebywa przesyłka, jest zależna nie tylko od wybranego przewoźnika, ale także sposobu dostarczenia.

W przypadku nadawania przesyłki do Australii można wybrać dwojaką metodę. Pierwsza to doręczenie paczki drogą morską. Jest to niesamowicie długi i czasochłonny transport, dlatego kiedy zależy nadawcy lub adresatowi na czasie, lepiej skorzystać z drugiej możliwości. Droga powietrzna to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Być może właśnie z tego powodu w pierwszej kolejności firmy kurierskie proponują tę metodę. Samolotem przesyłka będzie bowiem doręczona na odległy kontynent w przeciągu zaledwie kilku dni, nie zaś 2 lub 3 miesięcy, jak miałoby to miejsce w przypadku nadania paczki statkiem.

Jednak bez względu na sposób nadania przesyłki, należy podkreślić, że nie jest brany pod uwagę czas odprawy celnej, jaką każda paczka musi obowiązkowo przejść. Warto zaznaczyć, że w przypadku Australii kontrola celna jest wyjątkowo konsekwentna. Znaczy to nie mniej i nie więcej, że w przypadku braku jakichkolwiek wymaganych do paczki dokumentów, przesyłka nie przejdzie kontroli i będzie oczekiwać w punkcie celnym aż do czasu dostarczenia owych papierów. Listę niezbędnych dokumentów posiada każda firma kurierska świadcząca usługę dostarczenia paczki stąd do Australii.

Ile kosztuje przesyłka do Australii?

Niezwykle istotnym aspektem branym pod uwagę przy wyborze przewoźnika jest cena świadczenia usługi. Nic dziwnego, że ludzie chcą wybrać możliwie najlepszą, a przy tym też najtańszą opcję dostarczenia paczki. Jednakże niezmienne są elementy, które każda firma kurierska bierze pod uwagę przy wyliczaniu ceny usługi. Są to wielkość oraz waga paczki, rodzaj wspomnianej wcześniej drogi dostarczenia, ale też niestandardowe elementy przesyłki.

Porównanie kosztów wysyłki wszystkich trzech firm świadczących doręczenie paczki do Australii jest niezwykle proste. Należy zaznaczyć przy tym, że każda firma posiada własny limit wagi określającej maksymalną przesyłkę możliwą do nadania. Warto zatem zwrócić na ten aspekt szczególną uwagę, gdyż może się okazać, że przesyłka gabarytowo jest zbyt duża i firma nie podejmie się jej dostarczenia. Tym samym przykładowo średniej wielkości paczka o wadze do 5 kg nadana drogą powietrzną i bez zakupu żadnych dodatkowych usług kosztować będzie w przypadku poszczególnych firm w przedziale od lekko ponad 420 zł aż po niespełna 600 zł.

Jak widać, jest to znaczna rozbieżność cenowa. Dobrze jest zatem zapoznać się dokładnie z pełną ofertą każdej z możliwości, aby ostatecznie podjąć najlepszą decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here