Paczki do Francji – jak najlepiej nadać?

0
428
jak nadać paczkę kurierem dpd

Państwo europejskie kojarzone przede wszystkim z modą i miłością, ale także niezwykłym smakiem oraz przepiękną sztuką to właśnie Francja. Tak wielowymiarowa i kulturowa bez dwóch zdań Francja zyskała miłość oraz sympatię ludzi na całym świecie. Nic zatem dziwnego, że chętnie zjeżdżają oni na tereny francuskie nie tylko w celach turystycznych, ale również edukacyjnych czy zawodowych. Ten fakt z kolei wiąże się z innym, powodując, że chcąc wysłać paczkę do bliższego bądź dalszego znajomego, niejednokrotnie trzeba będzie jako miejsce docelowe wskazać miejsce zlokalizowane na terytoriach francuskich. Jak nadać paczki do Francji?

Istotne aspekty wysyłania paczki do Francji

Nadanie paczki do Francji to obecnie dla wielu ludzi bułka z masłem. Jest to dla nich niczym chleb powszedni i w zasadzie czynność ta niczym szczególnym nie wyróżnia się spośród innych zajęć dnia codziennego. Jednakże wbrew pozorom wciąż wiele osób wcale bądź czysto sporadycznie korzysta z usług firm kurierskich, szczególnie kiedy w grę wchodzi nadanie przesyłki za granicę. Nie mniej jednak zawsze pozostaje kilka aspektów, które zdają się kluczowymi w każdym przedsięwzięciu. Cena i czas.

Szczęśliwie cała masa przewoźników świadczy usługi kurierskie z Polski do Francji, w związku z tym znalezienie usługobiorcy nie będzie stanowiło większego problemu. Jednakże każda z firm dostarczenie przesyłki traktuje odmiennie, choć z pewnością każda podchodzi do tematu niezwykle poważnie, dlatego poszczególne elementy oferty będą się pomiędzy sobą diametralnie różnić.

W ten sposób nadając paczkę o przykładowej wadze 5 kg nadawca musi być świadom ogromnej rozbieżności cenowej pomiędzy poszczególnymi propozycjami. Najprościej w poszukiwaniu oferty jest skorzystać z porównywarki usług kurierskich, gdzie szybko nadawca nie tylko wyszuka najbardziej odpowiednią opcję, ale również dostrzeże różnice. Korzystając z brokera kurierskiego, wspomnianą do celów teoretycznych paczkę można przesłać z wykorzystaniem jednej z pośród aż pięciu różnych możliwości, mieszcząc się przy tym w widełkach cenowych od niespełna 90 zł do aż ponad 400 zł. Jednak w przypadku przedstawionych ofert różnica jest kolosalna, ponieważ wynika nie tylko z czasu wykonania usługi kurierskiej, ale również drogi transportu.

Czas, czyli drugi ze wspomnianych wcześniej aspektów także nie pozostaje bez różnicy. Chyba że zarówno nadawca przesyłki, jak i odbiorca nie śpieszą się w tej kwestii ani odrobinę. Wtedy jak najbardziej można skorzystać z tańszej propozycji, gdzie przesyłka do Francji będzie przekazana w przeciągu roboczego tygodnia. Natomiast w momencie, gdy to właśnie okres transportu narzuca niejako warunki, warto zdecydować się na opcję wysyłki ekspresowej. Ekspresową przesyłkę adresat odbierze w przeciągu około 2 dni roboczych od nadania paczki przez nadawcę.

Usługa kurierska – w jaki sposób nadać paczki do Francji?

Wspomniany już broker kurierski stanowi idealną opcję wysyłki przesyłki do Francji, a ponadto jest perfekcyjnym ułatwieniem. Dzięki danym wyszczególnionym na stronie porównywarki usług świadczonych przez różne firmy kurierskie w kraju, nadawca bezproblemowo odnajdzie najlepszy dla swoich preferencji wariant. Wystarczy wybrać ten konkretny, potwierdzając wybór właściwą ikoną, a następnie dokończyć wypełnianie danych niezbędnych do zlecenie.

Warto zwrócić uwagę na dwie kwestie podczas zlecania usługi. Po pierwsze, większość opcji przerzuca na barki nadawcy wydruk oraz nalepienie na paczkę listu przewozowego. Tylko w przypadku jednej propozycji taką czynność wykonuje kurier, przywożąc etykietę z numerem listu przewozowego ze sobą. Inny istotny aspekt to dodatkowe ubezpieczenie nadawanej przesyłki, ponieważ nie każdy sposób jej nadania takowe ubezpieczenie posiada. Co więcej, darmowe ubezpieczenie zawarte w kwocie opłacanej posiada różne warianty dla każdej z firm przewozowych. W jednym przypadku ubezpieczenie opiewa na kwotę 4000 zł, natomiast w innym kwota ta jest znacznie mniejsza i osiąga wysokość zaledwie 1000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here