Paczki do Belgii – jak wysłać najtaniej?

0
491
jak nadać paczkę kurierem dpd

Belgia to niezwykle piękny kraj położony w północno-zachodniej części Europy. Nic więc dziwnego, że wielu rodaków właśnie tam wyjechało w zdobycia wykształcenia, poszukiwaniu pracy oraz być może nowego, lepszego życia. Co też za tym idzie, Belgia to niezwykle popularny kraj pod względem nadawania przesyłek. W końcu mając bliskich w granicach tamtejszego kraju, przy jednoczesnej niemożności osobistych i częstych odwiedzin, chętnie wysyłamy tam rozmaite pakunki bądź listy. Jak wysłać tanio paczki do Belgii? Przekonaj się już teraz!

Przesyłka do Belgii – na co zwrócić uwagę?

Na polskim rynku istnieje cała masa firm świadczących usługi kurierskie oraz przewozowe, stanowiąc dla siebie nawzajem rozmaitą konkurencję. Trudno dziwić się zatem osobie, która potrzebuje nadać paczkę, jednocześnie nie wiedząc, z usług której firmy powinna skorzystać. Jest jednak kilka podstawowych kryteriów, jakie należy wziąć pod uwagę, zabierając się za dokonywanie przesyłki za granicę.

Niezwykle istotnym aspektem, który w zasadzie jako pierwszy rzuca się w oczy potencjalnego klienta jest cena. Koszt poniesiony za zlecenie usługi nie pozostaje bez znaczenia, szczególnie kiedy nadawcę ogranicza ściśle założony budżet. Wiadomo, że zwykle posiada on pewne widełki, jednak im taniej, tym w zasadzie lepiej, choć niestety nie zawsze z takim podejściem zleceniodawca usługi otrzyma w zamian jej wysoką jakość. Niejednokrotnie zdarza się bowiem niestety, że przesyłka w trakcie pokonywania drogi od nadawcy aż do odbiorcy została nieodwracalnie, a także mocno zniszczona. W związku z tym dokonując zakupu usługi dobrym pomysłem jest również ubezpieczenie przesyłki od wszelkiego rodzaju uszkodzeń, które mogą nastąpić w przeróżnych okolicznościach.

Bez dwóch zdań innym równie ważnym czynnikiem jest czas dostawy paczki, a co za tym idzie także sposób świadczenia usługi. Jak wiadomo bowiem nie od dzisiaj, przewoźnicy wykorzystują różne możliwości dostarczania od drogi lądowej, stosując metodę standardowego przewozu, aż po drogę powietrzną z wykorzystaniem linii lotniczych. Jedne bez cienia wątpliwości są szybsze od drugich, jednak za większą szybkość doręczenia przesyłki do odbiorcy zlokalizowanego na terenach belgijskich trzeba zapłacić więcej.

Paczki do Belgii – co się opłaca?

Jak wspomniane zostało powyżej, rodzaj zastosowanej formy listu przewozowego określa wysokość ceny, jaką przyjdzie uiścić przy zlecaniu wykonania usługi. Warto zatem w trakcie dokonywania transakcji zastanowić się, na czym zależy bardziej. Szybkość czy cena – oto jest istotne pytanie.

Przewoźnik świadczący usługę standardową, lądową drogą z pewnością zażyczy sobie uiszczenia mniejszej kwoty. Jednocześnie ani nadawca, ani odbiorca nie mogą oczekiwać, że czas doręczenia będzie wynosił poniżej kilku dni roboczych. Licząc się z możliwością doręczenia trwającego nawet tygodniowy okres czasu, można natrafić na tanią możliwość zlecenia paczki do Belgii. Aczkolwiek wraz z opcją bezpłatnego ubezpieczenia od większej kwoty również wzrastać będzie adekwatnie ilość środków, które nadawca musi być gotowy ponieść.

Tym samym przy chęci błyskawicznego wręcz wykonania usługi należy liczyć się z drastycznie rosnącymi cenami. Jeśli w wypadku wolniejszego dostarczania i mniejszej możliwości względem dodatkowego, darmowego ubezpieczenia paczki wysokość opłaty zmieści się w okolicy 60-70 zł, to przy nadaniu drogą powietrzną liczyć trzeba się z kilkukrotnie wyższą kwotą. Jednakże wtedy odbiorca otrzyma przesyłkę w przeciągu 1-2 dni roboczych.
Naturalnie w podane przedziały czasowe nie wlicza się okresu, kiedy paczka przebywać będzie na kontroli celnej. Chociaż jeśli nie zawiera ona żadnych niedozwolonych materiałów, przez punkt kontrolny może przejść ona stosunkowo szybko i bez większych problemów.

Jak nadać paczki do Belgii?

Za wręcz wybitnie prosty sposób uważa się skorzystanie z nadania za pomocą strony internetowej. Obecnie niemal każdy przewoźnik dysponuje taką domeną, gdzie po podaniu odpowiednich wartości jak waga i rozmiar paczki można zlecić jej nadania. Należy wziąć jednak pod uwagę, że list przewozowy drukuje oraz nalepia nie kto inny, jak sam nadający paczkę.

Jeśli w jakimś stopniu jest to uciążliwe, nadawca może udać się osobiście do odpowiedniego punktu i zlecić wykonanie usługi. Specjalnie przeszkolony w zakresie usług kurierskich pracownik nie tylko zważy i zmierzy paczkę, ale też dopilnuje, aby znalazł się na niej właściwie wypełniony list przewozowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here