Paczki do Holandii – jak wysłać najtaniej?

0
516
przesyłki międzynarodowe

Według danych głównego urzędu statystycznego najpopularniejszym kierunkiem emigracji Polaków jest Wielka Brytania i Niemcy, a podium zamyka Holandia. Biorąc jednak pod uwagę nie tak dawny Brexit, a więc wyjście Wielkiej Brytanii z Unii, to właśnie Holandia może się stać nowym rajem emigracyjnym. To dlatego, że przyzwyczajeni do pracy za granicą rodacy nie wrócą tak łatwo do kraju, a zapewne będą szukać nowego miejsca do godnego zarobku.

O pracy sezonowej w Holandii słyszy się dość dużo. Bardzo popularne są wszelakie linie produkcyjne, praca na magazynie czy zbiory. Są to wszystko dość wymagające prace fizyczne, ale z uwagi na wysokie, jak na polskie realia, zarobki, wielu Polaków decyduje się na taki wyjazd. A jak wygląda kwestia wysyłki paczki do Holandii? O tym przeczytasz poniżej!

Ile możemy zarobić w Holandii?

Możemy zarobić bardzo dużo, choć stawki determinuje naturalnie rodzaj wykonywanej pracy, a konkretnie deficyt zatrudnienia w danym obszarze gospodarki.

Holandia jest bardzo mocno rozwiniętym krajem, z potężną turystyką i eksportem w obszarze żywności. Choć tylko cztery procent populacji jest zatrudnione w rolnictwie, to Holandia słynie z niesamowitej automatyzacji tego obszaru gospodarki. Ponad siedemdziesiąt procent produktu krajowego brutto stanowią usługi. Są to typowe cechy kraju dobrze rozwiniętego, ale co z tego wynika?

Dokładnie to samo co u nas w kraju. Choć Polska ma status kraju rozwijającego się, to mamy już ogromną przewagę nad sąsiadami jak Ukraina czy Białoruś. Za rozwojem kraju w sposób naturalny podążają zmiany zatrudnienia i powstają deficyty, które uzupełniają imigranci. W końcu mało któremu Polakowi marzy się praca na taśmie produkcyjnej, czy magazynie, jest to raczej ostateczność. Po drugiej stronie mamy jednak Ukraińców czy Białorusinów, którzy takie prace są w stanie wykonywać za najniższą stawkę. Dokładnie tak samo jest z naszymi rodakami jeżdżącymi do Holandii. Ponieważ w danych obszarach powstają deficyty, to chętnie wypełniają je imigranci.

Większość prac w Holandii zaoferuje nam od ośmiu do dziesięciu euro na godzinę, choć znajdziemy też prace, które dadzą nawet kilkanaście euro na godzinę. Praca daje nam często podstawowe zakwaterowanie, a jedyne co musimy zapewnić sobie sami, to jedzenie. Oznacza to, że jesteśmy w stanie oszczędzić nawet ponad połowę zarobionych pieniędzy.

Paczki do Holandii zyskują na popularności

Z uwagi na szeroką emigrację do tego kraju, na popularności zyskują paczki, które nadajemy do tego kraju. W końcu praca w Holandii odbywa się często w bardzo małych miastach, czy dosłownie wsiach. Bardzo ciężko tam o niektóre produkty, dlatego rodzina często wspiera pracownika przeróżnymi paczkami, na przykład z lekami.

Mimo z bezpośrednia odległość między Polską a Holandią to ponad 1000 kilometrów to paczki do Holandii od dobrej firmy dochodzi nawet w dwa, a maksymalne cztery dni robocze.

Gdzie najlepiej nadać paczki do Holandii?

Broker kurierski AlleKurier to zdecydowanie najlepszy wybór w przypadku paczki do Holandii i wielu innych krajów. Na stronie brokera znajdziemy intuicyjny, łatwy w obsłudze formularz do wyceny przesyłki standardowej, palety czy listu. Po wpisaniu wymiarów od razu otrzymamy pełną wycenę paczki oraz przewidywany termin dostarczenia. Strona zestawia nam ceny i czas dostaw od kilku przewoźników, dzięki czemu za każdym razem jesteśmy w stanie wybrać najlepszą dla nas ofertę. W przypadku paczek do Holandii to właśnie sam Allekurier jest najszybszym i najtańszym przewoźnikiem. Paczkę jesteśmy w stanie nadać zaledwie kilkoma kliknięciami, a gdy już to zrobimy, to musimy dodatkowo wydrukować i nakleić na nią list przewozowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here