Paczki do Irlandii? – w jaki sposób je wysłać?

0
549
paczki do Irlandii

Irlandia wbrew pozorom to wyjątkowy kraj o bogatej historii oraz niezwykłej kulturze. Jej położenie zlokalizowane jest na wyspie o tej samej nazwie umiejscowionej w zachodniej części Europy. Jednocześnie należy do archipelagu Wysp Brytyjskich, przez co często utożsamiana jest z Wielką Brytanią. Bez wątpienia są to doskonałe powody, dla których Polacy chętnie oraz tłumnie zjeżdżają na tereny irlandzkie nie tylko w roli turystów, ale również mieszkańców.

Paczki do Irlandii – co warto wiedzieć?

W związku z tym, że nasi krajanie chętnie wyjeżdżają do Irlandii zarówno za pracą, jak i chcąc ułożyć sobie życie, wielu Polaków współcześnie ma w tamtych rejonach znajomych, przyjaciół, ale też członków rodziny. Nie może zatem dziwić fakt, że Irlandia jest stosunkowo popularnym kierunkiem wysyłania paczek. Co jednak należy wziąć pod uwagę decydując się na nadanie tam przesyłki?

Bez dwóch zdań pod lupę w pierwszej kolejności wzięta zostanie cena. Bo chociaż mnóstwo polskich przewoźników obsługuje transportowanie przesyłek stąd tam, to jednak każdy wycenia taką usługę w odmienny sposób. Niemniej jednak warto wcześniej zadać sobie pytanie, co wpłynie na ostateczną cenę wykonania usługi, aby w bardziej zrozumiały sposób móc podjąć decyzję.

Cena jest w zasadzie ostatecznym wynikiem wielu elementów, gdzie tylko jednym z nich jest rodzaj wybranego przewoźnika. Podobnie jak w przypadku nadawania paczki na jakąkolwiek inną wyspę, wziąć pod uwagę należy dwie możliwe drogi transportu – wodną oraz powietrzną. Aczkolwiek w tym przypadku wysyłka paczki do Irlandii jest także możliwa za pomocą zwykłego, lądowego transportu. W chwili obecnej takiej usługi podejmuje się w Polsce jedna firma, proponując stosunkowo niską cenę za wykonanie usługi.

Szybka dostawa paczek do Irlandii a problemy nastręczone Brexitem

Niska cena zwykle jest nierozerwalna z długim czasem realizacji dostarczenia paczki na miejsce. Na powyżej wspomnianym przykładzie przesyłka nadana drogą lądową i bez wątpienia najtańszą będzie dostarczana przez praktycznie okres całego tygodnia, gdyż podawany czas realizacji przez przewoźnika mieści się w granicach 4-5 dni roboczych.

Jednak jeśli nadawcy z jakichś przyczyn wyjątkowo mocno zależy na czasie, nie musi się on martwić. Inna znana firma kurierska działająca na polskim rynku oferuje możliwość wysłania paczki do Irlandii drogą ekspresową, czyli lotniczą. Usługa taka kosztuje co prawda nieporównywalnie większą ilość pieniędzy, ale jednocześnie adresat odbierze paczkę w przeciągu 1 do 2 dni roboczych.

Niestety aktualnie z powodu trwającego na terenach Irlandii Brexitu, usługę nadawania paczki do Irlandii świadczą wyłącznie dwie firmy kurierskie. Reszta przewoźników zawiesiła w chwili obecnej swoje kurierskie działania, co siłą rzeczy może nastręczyć nadawcy więcej trudności, aniżeli miało to miejsce przed obecną sytuacją polityczną panującą w Irlandii.

Jak prosto nadać przesyłki do Irlandii?

Pomimo wszelkich możliwych niedogodności nadanie przesyłki do Irlandii wcale nie jest trudniejszym zadaniem niż wysłanie paczki w jakąkolwiek inną część świata. Po odnalezieniu przewoźnika, który pomimo Brexitu podejmie się przetransportowania paczki, należy podać jej dokładne wymiary, uzupełniając dane o wagę przesyłki, a później kolejno przejść przez następne etapy nadania przesyłki.

Kontakt z przewoźnikiem może mieć charakter bezpośredni lub nastąpić za pośrednictwem strony internetowej. W przypadku drugiej opcji nadawca wcale nie musi ograniczać się do strony konkretnego przewoźnika, korzystając z pomocy brokera kurierskiego, który dodatkowo po podaniu wymiarów paczki porówna proponowane ceny. Jednocześnie broker wskaże istotne różnice jak rodzaj transportu przesyłki czy dodatkowe jej ubezpieczenie. Jednakże pamiętać należy, że przy zamówieniu usługi przez pośrednictwo Internetu nadawca samodzielnie musi nie tylko odpowiednio przygotować paczkę, ale także wydrukować i nalepić na nią list przewozowy niezbędny do wykonania usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here