Jak nadać paczkę kurierem InPost?

0
287

InPost to polska firma kurierska, która cieszy się nad Wisłą ogromną popularnością. Nie tylko ze względu na polski kapitał, lecz przede wszystkim z powodu naprawdę rewelacyjnej jakości usług. Szczególnie dotyczy to wysłania paczek do paczkomatu, czyli systemu skrzynek, z których klienci o dowolnej porze mogą odebrać swoje przesyłki. Oprócz tego firma świadczy również dostawy pod drzwi klientów. Jak nadać paczkę kurierem InPost?

W jaki sposób można nadać paczkę kurierem InPost?

Choć kurier InPost cieszy się w Polsce ogromną popularnością, to jednak nie oznacza to wcale tego, że każdy użytkownik i klient, który chciałby wysłać za pośrednictwem tej firmy paczkę, wie, jak wygląda wysyłka kurierem InPost. W jaki zatem sposób można nadać paczkę tym przewoźnikiem?

Wiele osób szukając możliwości nadania paczki poprzez InPost, skieruje swoje kroki na główną stronę tej firmy kurierskiej. Jest to dość naturalne, choć oczywiście nie zawsze odpowiednie działanie. Nie ma bowiem co ukrywać, że jako indywidualny klient wchodzący na stronę kuriera i próbujący zamówić tam przesyłkę, ma się niezbyt atrakcyjne oferty cenowe. Innymi słowy, koszt wysłania w taki sposób paczki będzie stosunkowo wysoki, a więc często nieopłacalny.

Co więc w takiej sytuacji zrobić? Zdecydowanie najlepiej jest wejść na stronę brokera kurierskiego i poprzez nią zamówić przesyłkę. Z uwagi na podpisane pomiędzy firmami umowy, koszt zamówienia kuriera będzie w ten sposób znacznie niższy.

Jak jednak zamówić kuriera w taki sposób? Dla przykładu warto posłużyć się jedną z największych, a z pewnością jedną z najlepszych firm tego typu, czyli stroną Allekurier.pl. Po wejściu na witrynę należy następnie przejść do opcji „wyceń paczkę”, gdzie podać trzeba będzie jej wymiar, a także szacunkową wagę. Następnym krokiem jest wybranej sposobu dostarczenia paczki do odbiorcy.

W przypadku InPostu zdecydowanie najbardziej atrakcyjne jest wysłanie jej do paczkomatu, gdzie odbiorca będzie miał aż 48 godzin na samodzielne podjęcie paczki w dowolnej dla siebie chwili. Rzecz jasna istnieje również możliwość wysłania paczki pod wskazany adres odbiorcy.

Gdy wybierze się sposób dostawy, kolejnym krokiem jest przejście do formularza wysyłkowego, w którym konieczne będzie podanie swoich dany, a przede wszystkim danych odbiorcy. Kluczowe w tym wypadku jest podanie numer telefonu oraz maila, na które przychodzić będą u odbiorcy powiadomienia o stanie wysyłki.

Ostatnim krokiem jest opłacenie wysyłki, co można zrobić w wygodny sposób poprzez płatność internetową. Gdy tak się stanie, nie pozostaje już nic innego, jak tylko wydrukować przesłany na maila list przewozowy, dołączyć go do paczki i oczekiwać na pojawienie się po nią kuriera. Zwykle kurier pojawia się na drugi dzień.

Do jakich krajów dostarcza paczki InPost?

Jeśli chce się zamówić wysyłkę paczki kurierem InPost, bardzo ważnym pytaniem jest to, do jakich krajów firma ta dostarcza przesyłki. W końcu coraz częściej Polacy wysłana paczki poza granice kraju do swoich znajomych czy też rodzin. Warto wiedzieć, czy kurier ten zrealizuje takie wysyłki.

InPost realizuje wysyłki paczek do 15 największy krajów w Europie, w tym oczywiście do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii czy też Szwecji i Włoch. Co więcej, możliwe jest wysłanie paczki do zagranicznego paczkomatu. Obecnie firma świadczy taką usługę na Słowacji i w Czechach.

Ile szacunkowo trwa dostawa kurierem InPost?

Na sam koniec warto sobie zadać jeszcze jedno, ostatnie pytanie, czyli kiedy wysłana paczka dotrze do adresata? Jak długo InPost realizuje wysyłki?

W przeważającej większości paczki dostarczane są na drugi dzień po ich wysłaniu, a często zdarza się, że nawet tego samego dnia, jeśli paczka była adresowana na paczkomat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here