Jak wysłać paczkę do Anglii?

0
536
reklamacja uszkodzonej przesyłki

W obecnej sytuacji pandemicznej zamawianie różnych produktów przez internet stało się codziennością. Każdego dnia przewoźnicy i firmy kurierskie, mają bardzo dużo pracy, by dostarczyć przesyłki na czas. Wiele osób zastanawia się jednak, co w przypadku wysyłki paczki za granicę. Szczególnie teraz, kiedy możliwości podróży po Europie i świecie, zostały mocno ograniczone, wielu ludzi zamiast osobistych wizyt korzysta z przesyłki z Polski do Anglii. Jak wysłać paczkę do Anglii? Sprawdź to poniżej!

Paczki dla rodziny i nie tylko

Paczki do Anglii są bardzo często wysyłane z Polski. Jest to związane z dużą reprezentacją rodaków w tym kraju. Rodziny, nie mając możliwości spotkania się osobiście, wysyłają paczki do Anglii, w których są między innymi polskie przysmaki, leki czy ubrania.

Dla osób, które nie wysyłają przesyłki z Polski do Anglii zbyt często, taka operacja może się wydawać bardzo droga i skomplikowana. Nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że przy pomocy brokera kurierskiego taka usługa jest szybka, tania i bezproblemowa.

W obrębie krajów europejskich czas realizacji takiego zlecenia to około dwa dni. Im bardziej oddalony od Polski cel podróży przesyłki, tym dłuższy czas dostarczenia.

W jaki sposób wysłać paczkę do Anglii?

Korzystając z oferty brokera kurierskiego, w bardzo prosty sposób można nadać przesyłkę niemal do każdego kraju na świecie. Zaletą tego typu portalu jest możliwość weryfikacji cen wysyłki różnych przewoźników.

Dzięki temu paczka do Anglii może być dostarczona w niskiej cenie oraz w terminie zbliżonym do wysyłki paczki na terenie kraju. Dodatkowo broker kurierski bierze na siebie odpowiedzialność za dostarczenie takiej przesyłki w sposób bezpieczny i solidny, nie pobierając za to dodatkowej opłaty.

W celu wysłania paczki do Anglii należy po prostu wypełnić formularz na stronie. Cała procedura jest prosta i bardzo intuicyjna. W związku z tym każdy nawet początkujący użytkownik Internetu będzie umiał sobie poradzić z tym zadaniem.

Pierwsze kroki przed wysyłką paczki do Anglii

Przygotowując paczkę do wysyłki, należy ją przede wszystkim dobrze zabezpieczyć. Szczególnie dotyczy to produktów spożywczych, które mogą po prostu ulec uszkodzeniu. Do tego celu idealna będzie folia bąbelkowa lub grubszy papier czy karton.

Kolejny krok to orientacyjne zwarzenie paczki oraz zmierzenie wymiarów. To właśnie te dane są najistotniejsze podczas wstępnej wyceny przesyłki z Polski do Anglii. Według standardów paczka do Anglii może ważyć do 30 kg. Istnieje jednak możliwość zamówienia indywidualnej wyceny na przewóz niestandardowej przesyłki lub nawet towaru na palecie.

Następnie należy wejść na stronę brokera kurierskiego i wypełnić formularz. Podstawowe dane to kraj nadania oraz odbioru, i dodatkowo wyżej już wspomniana waga i wymiary paczki do Anglii. Po uzupełnieniu obowiązkowych pól wystarczy kliknąć przycisk wyceny, a po chwili wyświetlają się możliwe opcje dostawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here