Jak wysłać paczkę za pobraniem?

0
494
paczki do Irlandii

Sprzedaż przez Internet lub prowadzenie firmy, która swoje produkty wysyła pod wskazany adres, to najważniejsze powody, korzystania z przesyłek kurierskich. Mało który kupujący zgadza się na opcję przedpłaty, czyli zapłacenia za przesyłkę, która dopiero zostanie do niego nadana. Dla klienta kupującego na odległość, dużo bezpieczniejszą formą wysyłki jest wysyłka paczki za pobraniem. Odbiorca paczki płaci za to co kupił na odległość, dopiero wtedy, gdy paczkę z zakupionymi rzeczami ma w rękach. Jak wysłać paczkę za pobraniem? Dowiedz się tego już teraz!

Co to jest wysyłka pobraniowa?

Wysyłka paczki za pobraniem to specyficzna forma wysyłki. Odbiorca może odebrać paczkę dopiero po tym jak uiści określoną kwotę pobrania. Może być ona dowolnej wysokości i zawierać koszt wysłanego przedmiotu, a także koszt opłat związanych z wysyłką, w tym – na przykład – ubezpieczenia czy opcji wysyłki ekspresowej.

Gdzie można wysłać paczkę za pobraniem?

Zgodnie z przepisami, nie wszędzie można wysłać przesyłkę za pobraniem. Nie ma – na przykład – możliwości wysłania jej za granicę. Firmy kurierskie nie wprowadzają takiej opcji między innymi z uwagi na stopień skomplikowania i koszty całej procedury, w szczególności przewalutowania i wysyłki kwoty pobrania.

Jak wysłać paczkę za pobraniem?

Przed wysyłką przesyłki za pobraniem, za którą ktoś ma zapłacić, trzeba bardzo wiele uwagi przywiązać do właściwego zapakowania przesyłki. Podstawową rzeczą jest takie zabezpieczenie wysyłanego przedmiotu, by w trakcie transportu zawartość paczki nie uległa zniszczeniu. Dobrze jest zadbać o estetykę przesyłki, ale też o jej spakowanie zgodnie z zasadami, które są dokładnie określone.

Warto pamiętać, że nieodpowiednio spakowanej przesyłki kurier po prostu nie odbierze. Konieczne będzie jej przepakowanie i ponowne zamówienie kuriera. Nie można też zapomnieć o wydrukowaniu listu przewozowego i naklejeniu go na paczkę.

Gdzie wysłać paczkę za pobraniem?

Każda firma działająca w branży usług kurierskich ma w swojej ofercie opcję: nadanie paczki za pobraniem. Koszty realizacji takiej usługi są jednak bardzo różne. Samodzielne poszukiwanie najtańszej i najlepszej opcji jest czasochłonne. Rozsądnie jest skorzystać z usług brokera kurierskiego, gdzie po wprowadzeniu wszystkich danych związanych z wysyłaną paczką, system sam wyszuka najtańszą opcję wysyłki.

Procedura wysyłki za pobraniem

Wysyłanie przesyłek przez platformę brokerską jest banalnie łatwe. Po wejściu na stronę trzeba wypełnić stosowny formularz, podając wymiary paczki, jej wagę i inne dane związane z wysyłką. Po akceptacji wyceny można przejść do dalszej części formularza i opłacić przesyłkę, a także określić kiedy kurier ma pojawić się po jej odbiór. Można nawet określić zakres godzinowy, nie można jednak zapominać, że są to godziny umowne, a kurier może dotrzeć nieco później lub wcześniej.

Kiedy otrzymam pieniądze z pobrania?

Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie, bowiem wiele zależy od firmy kurierskiej, na usługę której zdecydował się klient. Czas oczekiwania na zwrot pieniędzy z pobrania może wynieść nawet 14 dni. Jest to jednak zależne od wielu czynników. Często występuje opcja pobrania ekspres lub pobrania natychmiastowego, co znacznie skraca czas oczekiwania. W pierwszym przypadku pieniądze z pobrania klient otrzyma maksymalnie po 3 dniach, w drugim zaś otrzyma je w ciągu jednego dnia roboczego. Takie opcje są możliwe jednak tylko wtedy, gdy dostawa przesyłki przebiegła bez problemów. Jeśli formularz wysyłki zawierał dane niezgodne ze stanem faktycznym lub wystąpiły inne nieścisłości, pobranie będzie zwracane w trybie standardowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here