Jak wysłać paczkę do Niemiec?

0
448
jak zwrócić zakupy ze sklepu internetowego

Według różnych źródeł za naszą zachodnią granicą mieszka od 1,5 do 2 mln Polaków i osób identyfikujących się z Polską. Niemcy są też najpopularniejszym kierunkiem migracji zarobkowej dla naszych rodaków. Wysyłane przez nas przesyłki do Niemiec trafiają tam nie tylko jako paczki wysyłane przez polskie rodziny. Nasz zachodni sąsiad jest też bardzo dużym rynkiem dla polskiego e-commerce. Przesyłki za granicę zazwyczaj wydają się dla nas zdecydowanie bardziej problematyczne niż krajowe, dlatego warto sobie odpowiedzieć na pytanie jak wysłać paczkę do Niemiec, szybko i sprawnie!

Jak można zamówić paczkę do Niemiec?

Atrakcyjną opcją, aby wysłać paczkę do Niemiec, jest nadanie jej za pośrednictwem brokera kurierskiego. Taka platforma umożliwia szybkie wysłanie przesyłek, dzięki temu, że zrzesza wiele firm kurierskich w jednym miejscu. Po wejściu na stronę brokera znajdziesz wszystkie interesujące Cię szczegóły. Dzięki intuicyjnemu i prostemu w obsłudze formularzowi do wyceniania przesyłek łatwo załatwisz sprawę. Wystarczy wypełnić odpowiednie pola w formularzu i otrzymasz wycenę. Pozostanie jedynie zamówienie kuriera po odbiór paczki.

Platforma brokerska oferuje tanie przesyłki firm kurierskich i transportowych.
Brak umów i minimum formalności sprawiają, że Twoja przesyłka zostanie szybko i sprawnie dotrze do adresata.

Jaka jest cena paczki do Niemiec?

Wpływ na cenę będzie miała decyzja, na którą firmę kurierską się zdecydujemy oraz rodzaj paczki, jej gabaryty, wagę. Im większa paczka, tym większy koszt jej wysłania.

Warto dobrze przemyśleć pakowanie przedmiotów, które wysyłamy. Im mniejszy ciężar, tym mniej zapłacimy. Jeśli wysyłamy rzeczy o małych gabarytach, dobrze jest rozważyć opcje wysyłki listem, który zawsze będzie tańszą opcją niż wysłanie paczki.
Kluczowy jest, jak wspomnieliśmy wyżej wybór firmy kurierskiej.

Korzystając z platformy brokera kurierskiego, możemy między innymi zdecydować się na zamówienie kuriera z takich firm jak DPD, GLS, UPS. Warto wybrać którąś z tych dobrze znanych i cenionych na rynku marek, będziemy mieli pewność profesjonalnej obsługi, a nasza paczka do Niemiec dotrze w określonym wcześniej czasie.

Jak długo idzie paczka do Niemiec?

Wysyłka do sąsiedniego kraju nie powinna zazwyczaj trwać dłużej niż 48 godzin. Jej długość jest uzależniona od adresu dostawy na terenie naszych zachodnich sąsiadów. Z pewnością przesyłka dotrze szybciej do dużych aglomeracji, gdzie są sortownie przesyłek kurierskich, co niewątpliwie ma wpływ na czas dostawy.

Pokonując spore odległości, paczka jest zawsze narażona na potencjalne uszkodzenia w transporcie. Dlatego ważne jest jej odpowiednie przygotowanie. W razie problemów należy pamiętać o procedurze reklamacyjnej. Istotna jest konieczność otwarcia paczki w obecności kuriera jeśli chcemy, aby potencjalna reklamacja została rozpatrzona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here