Jak tanio zamówić kuriera po odbiór paczki?

0
658
jak tanio zamówić kuriera po odbiór paczki

Usługi kurierskie na dobre zdominowały rynek przesyłek krajowych i zagranicznych. Kiedyś drogie i dostępne raczej dla firm, dziś są dostępne dla każdego i często tańsze niż wysyłka tradycyjną pocztą, nie wspominając już nawet o osobistym odbiorze, który zabiera czas i energię. Przesyłki kurierskie można nadawać i odbierać nie wychodząc z domu. Ich zalety to stosunkowo niska cena, krótki czas dostawy, a także to, że przesyłka ta trafia bezpośrednio do drzwi adresata. Obecnie poprzez przesyłki kurierskie można zamówić niemal wszystko, począwszy od ubrań czy książek, po kosmetyki czy zakupy spożywcze. Jak tanio zamówić kuriera po odbiór paczki? Przekonaj się o tym poniżej!

Zamawianie kuriera krok po kroku

Wraz z popularnością przesyłek kurierskich zaczęła się też podnosić ich dostępność. i Obecnie, można zamówić kuriera bez wychodzenia z domu. Wystarczy do tego komputer z dostępem do Internetu oraz drukarka, na której będzie trzeba wydrukować dokumenty przewozowe.

Tanio zamówić kuriera można wchodząc na stronę internetową brokera kurierskiego. Znajdziesz tam specjalny formularz, który należy uzupełnić o istotne dane. W pierwszej kolejności będą to dane paczki, czyli jej wymiary w centymetrach, waga, a także określenie czy będzie to paczka krajowa czy też międzynarodowa. To główne czynniki wpływające na cenę przesyłki. Na tej podstawie system kurierski zaoferuje kilka opcji nadania paczki, z których użytkownik będzie mógł wybrać tę najkorzystniejszą.

W następnym kroku będą potrzebne dane nadawcy oraz odbiorcy. Będą to: imię i nazwisko adresata, adres dostawy lub adres paczkomatu, do którego ma trafić przesyłka, numer telefonu, a także adres e-mail. Czasem adres odbiorcy też wpływa na cenę przesyłki, zwłaszcza gdy nadajemy paczkę do osoby mieszkającej poza obszarami miejskimi.

Po wybraniu odpowiedniej oferty będzie czas na zaznaczenie dodatkowych opcji, jak np. ubezpieczenie paczki, które warto rozważyć, zwłaszcza gdy wysyłamy coś wartościowego. Choć zdarza się to rzadko, przesyłki kurierskie ulegają zniszczeniu bądź uszkodzeniu. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia pomoże pokryć koszty zniszczonej paczki i zrekompensuje stratę finansową. Nadawca paczki powinien oczywiście odpowiednio zapakować przesyłane przedmioty, a także w razie potrzeby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem. Kurierzy odbierają już zapakowane paczki z naklejonym listem przewozowym.

Co po wpisaniu wszystkich informacji?

Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych danych oraz zaakceptowaniu jednej z ofert wystarczy opłacić przesyłkę i wydrukować dokumenty przewozowe. Potem wystarczy już tylko poczekać na odbiór paczki przez kuriera.

Sposób zamawiania paczek nie różni się bez względu na to czy jest to standardowa paczka kurierska, przesyłka paletowa czy koperta z dokumentami. Formularz jest prosty i przejrzysty. Każdy powinien sobie z nim poradzić bez najmniejszego problemu.

Dlaczego warto wybrać brokera kurierskiego, by tanio zamówić kuriera?

Broker kurierski oferuje niższe ceny przesyłek niż poszczególni przewoźnicy – nawet do 70%. Ponadto posiada w swojej ofercie wielu przewoźników, z których można wybrać tego najlepszego oferującego nie tylko najlepszą cenę, ale również najdogodniejszy czas dostawy.

Nie jest żadną tajemnicą, że klienci miewają swoje ulubione firmy kurierskie lub też niektórych nie lubią i warto dać im ten wybór. Przy korzystaniu z usług brokera kurierskiego zyskuje się gwarancję najlepszej ceny i dobrze wykonanej usługi.

Do kogo skierowana jest oferta brokera kurierskiego?

Oferta brokera kurierskiego skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i do firm. Nie trzeba podpisywać wiążących umów, ani deklarować minimalnej ilości przesyłek, co ma znaczenie dla sklepów internetowych czy innych firm, które dużo wysyłają. Dodatkowo nadawca przesyłki otrzymuje niezbędną pomoc przy nadaniu wysyłki, a także wsparcie brokera kurierskiego przy wyjaśnianiu reklamacji i problemów z przesyłką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here