Paczkomat gabaryty – jak duża może być paczka?

0
406

Paczkomaty cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Nie tylko gwarantują ekspresową dostawę często tego samego dnia, w którym paczka została wysłana, lecz również umożliwiają bardzo wygodne odbieranie i nadawanie w nich przesyłek. Nie powinno więc nikogo dziwić, że paczkomaty coraz mocniej rozpychają się na naszym rynku kurierskim. Paczkomat gabaryty ma określone z góry – jak dużą paczkę możemy wysłać? Zobacz informacje poniżej!

Co można wysłać paczkomatem?

Chcąc wysłać paczkę poprzez paczkomat, pamiętać trzeba o kilku bardzo ważnych spawach. Przede wszystkim przesyłka musi być w odpowiedni sposób zabezpieczona, ponieważ może dojść do jej uszkodzenia podczas transportu. Najważniejszą jednak sprawą jest to, aby poprawnie ocenić wielkość przesyłanej paczki, ponieważ nie wszystko można paczkomatem wysłać. Jaki jest tego powód?

Jak się okazuje dość prozaiczny, ponieważ obecne w paczkomacie skrytki mają swoje fizyczne ograniczenia. Zostały one tak zaprojektowane, aby możliwe było wysłanie w nich trzech wielkości paczek za oczywiście odpowiednią cenę. Nie ma bowiem sensu, aby płacić tyle samo za wysłanie książki i mikrofalówki.

Paczkomat gabaryty — jakie są rodzaje skrytek?

Wybranie podczas zamawiania wysyłki rozmiaru paczkomatu jest niezwykle ważne. Jeśli bowiem wybierze się paczkomat za mały na daną paczkę, może ona po prostu do skrytki nie wejść, co spowoduje opóźnienie wysłania przesyłki z uwagi na konieczność zakupienia większego gabarytu. Może się również okazać tak, że nawet po wybraniu największej skrytki w paczkomacie paczka nadal będzie dla niej za duża i konieczne stanie się sięgnięcie po inne rozwiązania. Żeby do takich sytuacji nie dopuścić, koniecznie trzeba wiedzieć, jakie są rodzaje skrytek w paczkomacie, a także jakimi charakteryzują się wymiarami.

Podstawową skrytką jest ta opisana jako gabaryt A. Charakteryzuje się ona maksymalnym wymiarem paczki o wartości 8 × 38 × 64 cm. Co zmieści się w takiej skrytce? Służy ona do przesyłania dość niewielkich przesyłek, w których bez większych problemów nadać będzie można płytę z filmem lub grą, książkę czy też niewielkie akcesoria telefoniczne lub komputerowe. Bez większych problemów w takiej skrytce powinny się również zmieścić skarpetki oraz cienkie koszulki.

Drugim rodzajem skrytki jest ta o gabarycie B. Maksymalny wymiar paczki, który może do niej wejść to 19 × 38 × 64 cm. W tym wypadku mowa jest o paczce dwa razy wyższej, co znacznie zwiększa ilość możliwości, jeśli chodzi o przesyłane przedmioty. W tym wypadku poprzez taki paczkomat bez większych kłopotów wyślemy odzież, buty, większe zabawki, a także niewielkie urządzenia elektryczne, takie jak suszarka, lokówka czy też nawet laptop. Idealnym zobrazowaniem wielkości paczki, która może być przesłana tym rodzajem skrytki, jest pudełko do butów, które mniej więcej idealnie odpowiada maksymalnym wymiarom.

Paczkomat to oczywiście nie tylko małe przesyłki, lecz również te nieco większe. Istnieje gabaryt C, który umożliwia wysłanie paczki o wymiarze nawet 41 × 38 × 64 cm. W tym wypadku bez żadnego problemu w skrytce uda się umieścić takie sprzęty jak odkurzacz, kuchenkę mikrofalową czy też nawet monitor komputerowy.

Co zrobić, gdy paczka nie zmieści się do paczkomatu?

Jak można bez trudu zauważyć, paczkomatem nie da się wysłać każdego rodzaju paczki. Nawet największe skrytki mają swoje ograniczenia, które sprawiają, że pewnych rzeczy nie da się w nich nadać, choćby np. dużego telewizora. Co zrobić w takiej sytuacji?

Jak się okazuje, istnieje możliwość wysłania paczki po prostu kurierem, który dostarczy ją pod wskazany w formularzu adres. Najlepiej taką wysyłkę zamówić przez internet na stronie brokera kurierskiego. Dzięki temu uzyska się zdecydowanie najlepszą cenę za przesyłkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here