List do Niemiec – jak zaadresować?

0
671

Wysyłanie listów krajowych praktycznie nikomu nie sprawia trudności. Perspektywa wysłania listu do Niemiec u wielu osób powoduje stres. Jak wysłać list do Niemiec? Czy adresuje się go tak samo, jak list krajowy, czy inaczej? Co może znaleźć się w kopercie z listem do Niemiec, co zaś do niej trafić nie powinno?

Co można wysyłać w liście do Niemiec?

Oczywiście w liście do Niemiec można wysyłać wszelką korespondencję, dokumenty i drobne rzeczy pod warunkiem, że są dozwolone przez prawo. Do rzeczy zakazanych można zaliczyć między innymi leki, materiały niebezpieczne, a nawet żywność. Takie rzeczy w liście do Niemiec nie powinny się znaleźć.

Teoretycznie można, ale nie warto wysyłać w liście rzeczy zbyt ciężkich i takich, które mają ostre krawędzie. Mogą bowiem one rozedrzeć kopertę. Tak zniszczony list raczej już nie dotrze do adresata. Rzeczy zbyt ciężkie, jak na list lepiej wysyłać paczką. Oczywiście trzeba w tej sytuacji pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu, by podczas transportu nie uszkodziły się, ani też nie uszkodziły innych paczek. Przy wysyłce paczki za granicę konieczne jest także podanie jej zawartości. Bez tych danych nie zostanie przyjęta do nadania.

List do Niemiec – jak sobie poradzić z adresowaniem?

Jak zaadresować list do Niemiec? Dokładnie tak samo, jak list krajowy. Nie można tylko zapominać o tym, by wpisać kraj nadawcy i odbiorcy. W lewym górnym rogu koperty wpisuje się pełne dane adresowe nadawcy, w dolnym prawym, większymi literami adres odbiorcy i kraj. Adres powinien być pełny, a więc zawierać imię i nazwisko lub nazwę firmy, ulicę i numer domu, a także miasto i kod pocztowy miasta. Szczególnie na ulicę, numer domu i kod pocztowy miasta trzeba zwrócić dużą uwagę. Jeśli te dane będą błędne, list najprawdopodobniej wróci do nadawcy. Już wpisanie numeru domu – na przykład – 10 zamiast 11, może spowodować zwrot listu z adnotacją: adresat nieznany. Nie zawsze bowiem listonosz zna mieszkańców danej ulicy. Nawet jeśli tak jest, nie musi chcieć dostarczać listu pod właściwy adres.

Adresy odbiorcy i nadawcy powinny być wpisane bardzo czytelnie, by ich odczytanie nie sprawiło trudności. Niewyraźnie napisany adres odbiorcy, to częsta przyczyna zwrotu listów do nadawcy. Mało kto bowiem poświęcać będzie chciał czas na analizowanie, co tak naprawdę jest na kopercie zanotowane i gdzie dostarczyć list.

Danych adresowych nie należy wpisywać piórem. Niewskazane jest też pisanie pisakiem, jeśli nie jest wodoodporny. Nie ma bowiem pewności, czy list nie ulegnie zawilgoceniu. Pod wpływem wilgoci napisy pisane piórem czy słabej jakości pisakiem się rozmażą. Wtedy dane adresowe na pewno będą nie do odczytania.

Czy list do Niemiec trzeba wysyłać przez pocztę?

Wysyłka listów kojarzy się wielu osobom z koniecznością udania się na pocztę. Warto mieć świadomość, że nie jest to koniecznością. Listy zagraniczne można nadawać też w firmach kurierskich, tam jednak taka wysyłka może wiązać się ze sporymi kosztami. Czy można listy do Niemiec wysyłać taniej? Wbrew pozorom tak. O wiele taniej jest u brokerów kurierskich.

Dlaczego u brokerów kurierskich jest dużo taniej?

Broker kurierski współpracuje z wieloma firmami kurierskimi. Zawsze więc może wybrać dla klienta najtańszą opcję wysyłki listu do Niemiec. W takich miejscach jest tanio też z innego powodu. Broker kurierski ma o wiele lepsze warunki wysyłki listów i paczek, bowiem firmy kurierskie zapewniają mu korzystniejsze warunki współpracy. Brokerzy przyjmują wiele przesyłek dla każdej firmy kurierskiej, dlatego firmy nie pobierają od nich tak dużych opłat, jakie pobierają od klientów indywidualnych, Koncentrują się bardziej na ilości przesyłek, które zapewniają odpowiedni zysk. Warto więc odwiedzić brokera kurierskiego, sprawdzić oferty, wybrać najtańszą i w ten sposób wysyłać korespondencję do Niemiec. Można sporo zaoszczędzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here