List do Holandii – jak wysłać?

0
1249

Wysyłanie korespondencji do Holandii, to potrzeba, która może pojawić się z wielu przyczyn. Przykładem są tu kontakty rodzinne, ale i konieczność wysyłania korespondencji związanej z pracą zawodową. Jak zaadresować list do Holandii? Gdzie go wysłać, by wysyłka nie była zbyt droga? Co zrobić, by mieć pewność dotarcia listu na miejsce?

Zawartość listu do Holandii nie może być dowolna

W liście do Holandii nie mogą się znaleźć rzeczy, których wysyłanie jest zabronione. Oczywistym przykładem są rzeczy, których posiadać nie wolno, choćby narkotyki. Warto jednak wiedzieć, że zabronione też jest wysyłanie medykamentów, niektórych produktów, w tym produktów żywnościowych.

Osobnym tematem są rzeczy, które w liście mogą się znaleźć, jednak nie powinno ich tam być. Tu można wymienić choćby rzeczy zbyt ciężkie. Jeśli waga listu będzie zbyt duża, trzeba będzie go wysłać jako paczkę. Rzeczy ciężkie, a także te, które mają ostre krawędzie czasami można wysłać listem, jednak lepiej wysyłać dobrze zapakowaną paczką. W paczce one nie ulegną uszkodzeniu, nie uszkodzą też paczki. W przypadku listów może być inaczej. Ciężkie, ostrze przedmioty z łatwością rozedrą kopertę. Taka przesyłka może nie dotrzeć do adresata, lub dotrzeć, ale niekompletna.

Adresowanie listu do Holandii

Samo adresowanie listu do Holandii nie jest trudne. Adresuje się go tak samo jak list krajowy. Jedyną różnicą jest konieczność dopisania kraju nadawcy i odbiorcy. Dane nadawcy i odbiorcy zawsze umieszcza się na tej samej stronie koperty. Dane nadawcy w górnej lewej części koperty,. dane odbiorcy zaś w dolnej prawej. Musi pojawić się imię i nazwisko lub nazwa firmy, jeśli korespondencja do firmy ma trafić. W przypadku dużych firm rozsądnie jest przy nazwie firmy dopisać imię i nazwisko osoby, do której jest list.

Oczywiście konieczne jest podane także konkretnego adresu nadawcy i odbiorcy. Niezbędna jest nazwa ulicy, numer domu i mieszkania, jeśli numer mieszkania w adresie występuje. Oczywiście trzeba też podać kod pocztowy i nazwę miasta. Kod pocztowy musi być poprawny. Jeśli bowiem nie będzie zgadzał się z nazwą miasta, nikt się miastem nie zasugeruje. List trafi do miasta zgodnego z kodem pocztowym. Tam oczywiście nie będzie danego adresata, więc wróci do nadawcy.

Poprawność adresu i jego czytelność to podstawa

Nie każdy ma idealne pismo. Wielu pisze nieczytelnie. Adresując list do Holandii – tak jak każdy inny list – adres trzeba wpisywać bardzo czytelnie, by nikt nie miał trudności z jego odczytaniem. Wiele osób pisze go drukowanymi literami i jest to dobry pomysł. Takie pismo bowiem jest dużo łatwiejsze do odczytania.

Nawet jeśli ktoś pisze piórem, listy powinien adresować długopisem. Może bowiem się zdarzyć, że list zamoknie. Adres napisany piórem po prostu się rozmaże i może być nieczytelny. Jeśli nie do odczytania będzie i adres nadawcy i odbiorcy, list zostanie przeznaczony do utylizacji.

List do Holandii – czy trzeba wysyłać na poczcie?

List do Holandii oczywiście można wysłać na poczcie i z pewnością dotrze na miejsce, jeśli tylko będzie prawidłowo zaadresowany. Aby jednak zapłacić mniej, warto z listem przejście się do brokera kurierskiego. W takim miejscu można wybrać jedną z ofert wielu firm kurierskich, albo najtańszą, albo z innych powodów najodpowiedniejszą. List także z pewnością dotrze do adresata, koszty wysyłki listu będą jednak znacznie niższe. Można w ten sposób zaoszczędzić nawet znacznie powyżej połowy kosztów wysyłki jakie trzeba byłoby ponieść na poczcie, lub bezpośrednio w firmie kurierskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here