Kurier FedEx – co warto wiedzieć o tej firmie?

0
1429

Nie wszyscy zdecydują się na wysłanie paczki przy pomocy nowej, niedawno powstałej firmy kurierskiej. Pewna część klientów takich firm woli zaufać latom doświadczenia, jakie mają za sobą kurierzy z długą tradycją obecności na rynku. To jeden z powodów, dla których kurier FedEx i wszystkie jego usługi zachowują wysoki poziom popularności. Korzystają z nich zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa, w tym te najbardziej znane.

Kurier FedEx – król transportu lotniczego

Od momentu swojego powstania niecałe 50 lat temu firma FedEx specjalizuje się w sprawnym dostarczaniu przesyłek drogą lotniczą. Należy ona do światowych innowatorów w zakresie transportu lotniczego, a jej szeroka działalność w tym zakresie wpłynęła znacznie na rozwój dynamiki globalnego handlu. Kurier FedEx posiada imponującą liczbę własnych samolotów, uważanych za jedne z nowocześniejszych.

Z transportem lotniczym wiąże się też złożony pakiet usług związanych z cłem, jaki FedEx proponuje swoim klientom biznesowym i prywatnym. Wśród dostarczanych przez tego amerykańskiego kuriera paczek znajdują się także niewielkie przesyłki indywidualne, ale ich większość stanowią spore partie rozmaitych towarów, dostarczanych przez zakłady produkcyjne na całym świecie. Każdego dnia niezliczone przesyłki FedEx docierają do najbardziej odległych miejsc na Ziemi, a ich zawartość stanowi motor napędowy działania ogromnej liczby małych i dużych przedsiębiorstw.

Usługi FedEx dla klientów indywidualnych

Co kurier FedEx przygotował dla osób prywatnych, które chcą mieć pewność, że ich przesyłki dotrą na czas do miejsca przeznaczenia? Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim intuicyjny proces nadawania przesyłek, który dostępny jest z poziomu polskiej strony internetowej przedsiębiorstwa. Po wejściu w odpowiednią zakładkę napotykamy zachętę do założenia konta wysyłkowego, które dostępne jest także dla klientów indywidualnych.

Następnie kreator tworzenia konta prowadzi nas krok po kroku do osobistego panelu, w którym po wprowadzeniu wszystkich danych będziemy mogli zarządzać swoimi przesyłkami. Umożliwia on dużą oszczędność czasu dla osób, które często korzystają z usług kuriera – kurier FedEx stwarza bowiem opcję zamówienia regularnych wysyłek. Co więcej, jeżeli wysyłamy paczki, które wymagają specjalnego sposobu przenoszenia lub warunków transportu, FedEx nam w tym pomoże.

Oczywiście, do tego wszystkiego dochodzi szereg udoskonaleń i usług dodatkowych, jakie stanowią znak rozpoznawczy tej firmy kurierskiej. Są wśród nich notyfikacje, usługi ekspresowego doręczenia przesyłki, czy zaawansowany panel śledzenia jej trasy. Firma proponuje przy tym dogodne dla wszystkich, różnorodne opcje płatności, a zamieszczony na stronie cennik jasno przedstawia koszty wysyłki poszczególnych gabarytów. Gdyby coś poszło nie tak, firma zaprasza do otwarcia dialogu w ramach procedury reklamacji.

Usługi FedEx dla sektora biznesowego

Kurier FedEx otacza swoich klientów biznesowych opieką na każdym etapie procesu wysyłki, proponując im także różnorodne zestawy dodatkowych narzędzi i usług, ułatwiających prowadzenie dużego przedsiębiorstwa. Konto wysyłkowe w serwisie FedEx dla klientów firmowych otwiera im prostą drogę do czerpania pełnymi garściami z kompleksowej bazy możliwości firmy.

FedEx umożliwia zakup profesjonalnych opakowań na przesyłki wszelkiego typu, nie ograniczając się przy tym jedynie do transportu paczek – klienci mogą nadawać swój towar na paletach, w pojemnikach transportowych i na inne sposoby. Jeżeli chodzi o transport międzynarodowy, wsparcie tego kuriera nie ogranicza się tylko do samego przesłania towaru. Istnieje także opcja skorzystania z kompleksowej pomocy przy odprawach celnych, która pozwoli na łatwiejszy przebieg tego procesu.

Mali przedsiębiorcy mogą być też zainteresowani usługami takimi, jak wniesienie i zniesienie towaru, rozładunek palet, zatrzymanie paczki w placówce lub pakiety zwrotne. Szczególnie po tych ostatnich widać wyraźnie, że kurier FedEx trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o aktualne potrzeby małych biznesów. Pakiet zwrotny wraz z etykietą umożliwia klientowi prosty zwrot towaru, co może zachęcać do powtórnych zakupów w danym sklepie internetowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here