Jak zamówić kuriera?

0
920

Zamówienie kuriera to nic trudnego. Jest kilka sposobów, by tego dokonać. Wystarczy wybrać jeden z tych sposobów, które będą najlepsze z uwagi na komfort wysyłającego i odbierającego, odpowiedni czas dostawy oraz gabaryty paczki. Poniżej kilka wskazówek, jak zamówić kuriera i wysłać paczkę kurierem.

Skorzystanie z usług firmy kurierskiej

Jeżeli przymierzamy się do zamówienia kuriera, warto odwiedzić strony internetowe wielu firm kurierskich. Pozwoli to zapoznać się z ich ofertą oraz poznać warunki dotyczące odbioru, dostawy itp. Obecnie chyba nie ma firmy kurierskiej na rynku, która nie miałaby możliwości zamówienia kuriera przez internet. W celu wysłania paczki, odwiedzając stronę firmy kurierskiej, należy:
1. Wpisać wymiary paczki, jej wagę oraz inne parametry w formularz wyceny.
2. W tym samym formularzu określić skąd paczka ma zostać odebrana oraz dokąd dostarczona.
3. W razie potrzeby wpisać inne niezbędne informacje, podanie których może być przydatne nam lub wymaga tego formularz (mail, telefon itp.).
4. Jeżeli warunki cenowe, czas dostawy oraz inne założenia transportu nam odpowiadają, należy zatwierdzić transport.
5. Po zatwierdzeniu transportu konieczne jest wydrukowanie etykiet kurierskich i przyklejenie ich na paczkę.
Po tak przeprowadzonym procesie można już tylko oczekiwać przyjazdu kuriera i odebrania paczki w celu wysyłki.

Wysyłka za pomocą paczkomatu

Ostatnimi czas popularne staje się korzystanie z paczkomatów. Za ich pośrednictwem można nie tylko odebrać przesyłkę, ale także ją wysłać. Plusem w tej sytuacji może być cena, gdyż prawdopodobnie będzie ona niż w przypadku odbioru przez kuriera. To trzeba jednak sprawdzić przed wysyłką, gdyż może okazać się inaczej. Podstawową wadą tego rozwiązania jest przede wszystkim konieczność dowiezienia paczki do paczkomatu i umieszczenia w nim. Jeżeli urządzenie znajduje się daleko, a my nie mamy żadnej paczki do odbioru, trzeba pamiętać o tym, że umieszczenie paczki w nim będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami oraz koniecznością poświęcenia czasu. Niemniej jednak dla niektórych osób może być to wygodne i szybkie rozwiązanie. Na paczce umieszczanej w paczkomacie tak samo powinna znajdować się etykieta kurierska pozyskana wcześniej od firmy kurierskiej. Obsługę paczkomatu ułatwia aplikacja mobilna oraz informacje, które wysyłający otrzymuje na maila i na telefon.

Jak zamówić kuriera — wybierz brokera kurierskiego

Jeżeli osoba chcąca wysłać paczkę waha się, jakiego kuriera wybrać, wówczas może skorzystać z usług firmy będącej brokerem kurierskim. Dostęp do takich firm odbywa się zwykle za pośrednictwem witryny internetowej. Samo zamówienie kuriera i wycena paczki przebiega podobnie, jak w przypadku firmy kurierskiej — należy podać adresy, wymiary paczki itp. Zasadniczą różnicą jest fakt, że broker kurierski daje dostęp do usług różnych firm kurierskich. Oznacza to, że pozwala on na porównanie ofert od różnych przewoźników. Dzięki temu łatwiej wybrać najtańszą opcję. Wybór nie zawsze dotyczy ceny, co warto zaznaczyć. Broker pozwala znaleźć firmy kurierskie przewożące nietypowe ładunki, np. żywe ptaki. Nie każdy przewoźnik chce się podjąć takiego transportu. Co jeszcze można powiedzieć na temat brokerów kurierskich? Podobne firmy działają w różny sposób. Niektóre współpracują z wieloma kurierami, inne pozwalają wybierać tylko z kilku kurierów. Ponadto, niektórzy brokerzy umożliwiają zamówienie odbioru paczki także przez telefon, inne zaś tylko za pośrednictwem sieci. Na pewno pozwalają na łatwiejsze znalezienie odpowiedniego kuriera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here