Przesyłki do USA – jak najlepiej wysłać?

0
884

Przesyłki do USA to temat rzeka, na który można by powiedzieć naprawdę dużo. Warto przede wszystkim wspomnieć, że istnieje wiele sposobów na to, żeby taką przesyłkę wysłać i są między nimi zasadnicze różnice. Jak więc najlepiej wysłać przesyłkę do Stanów, jak wybrać najlepszą firmę i o czym pamiętać?

Przesyłki do USA – jakie mamy możliwości?

Jak już wspomniano wcześniej, możliwości jest wiele. Przede wszystkim – co wydaje się najczęściej wybieraną w Polsce opcją, możne skorzystać z usług którejś z dużych, międzynarodowych firm kurierskich. Takie rozwiązanie wydaje się dobre przede wszystkim z tego powodu, że mamy pewność, że nasza paczka przez całą swoją drogę znajduje się pod opieką wyłącznie jednej firmy, a więc w razie problemów będziemy dokładnie wiedzieli do kogo zwrócić się o pomoc. Może tak się zdarzyć zarówno w kraju, w czasie transportu lotniczego (albo morskiego), a także już na terenie USA. Gdziekolwiek nasza wysyłka do USA nie uległaby uszkodzeniu, albo zaginięciu, to zawsze będzie odpowiedzialna za nią jedna firma, a więc dochodzenie naszych praw jest w takim przypadku znacznie ułatwione. Oprócz tego trzeba pamiętać, że to nie jedyna opcja. Przesyłki można wysłać też tradycyjną pocztą. W takim przypadku Poczta Polska przekaże naszą paczkę swojemu odpowiednikowi na terenie Stanów (czy też określonego stanu), który dostarczy ją do właściwego adresata. Oprócz tego istnieje również możliwość skorzystania z usług brokera kurierskiego, dzięki któremu wiele możliwości mamy dostępnych w jednym miejscu.

Kurier, czy broker kurierski – co wybrać?

Zalety skorzystania z opcji, jaką daje kurier opisane zostały już wyżej. Warto więc tutaj przyjrzeć się nieco bliżej wadom takiego rozwiązania. Na rynku działa przynajmniej kilka firm kurierskich, które mogą dostarczyć paczkę z Polski do Stanów Zjednoczonych. Każda z nich ma jednak swoją ofertę i mogą się one znacznie pomiędzy sobą różnić. W jednej firmie może opłacać się bardzo wysłanie niewielkiej paczki, albo nawet listu, a w drugiej z kolei, o wiele lepiej będzie wysłać paczkę o dużych gabarytach. Inną kwestią są przesyłki największe, spakowane nie w kartonach, ale na paletach. Nie wszystkie firmy kurierskie podejmują się ich przewozu za ocean. W tym przypadku należy również wiedzieć, że paleta może być wysłana i drogą lotniczą, i morską – co trwa oczywiście o wiele dłużej, ale jest znacznie tańsze.

Jeżeli mamy do wysłania kilka paczek o różnych formatach i wagach, to warto – zamiast korzystać z usług kilku różnych firm kurierskich – rozważyć opcję wysłania przesyłki za pośrednictwem brokera. Jak to działa? Broker kurierski jest firmą, która pośredniczy w transakcji pomiędzy firmą kurierską, a klientami. Usługa taka jest wbrew pozorom często o wiele tańsza, niż w przypadku skorzystania z usług firmy kurierskiej bezpośrednio. Broker będąc klientem wielu firm kurierskich, może u nich wynegocjować znacznie lepsze warunki dla siebie, a więc również dla swoich klientów. W ten sposób wysłanie różnych paczek może odbyć się łatwo za pomocą jednej firmy. Paczki pójdą później i tak różnymi kurierami, ale tym zajmie się już broker. W praktyce korzystanie z usług brokerskich jest tak samo bezpieczne, jak korzystanie z usług kurierów bezpośrednio.

O czym należy pamiętać wysyłając paczkę?

Droga do stanów jest bardzo długa, a więc należy pamiętać, że powinna ona być właściwie zapakowana. Jeżeli mamy do wysłania wrażliwe i cenne przedmioty, to nie należy żałować folii bąbelkowej, kartonów i wypełniaczy. Przesyłka będzie w drodze przeładowywana wiele razy i aby dotarła w całości, musi być zapakowana naprawdę solidnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here