Jak nadać paczkę w paczkomacie InPost?

W jaki sposób można korzystać z paczkomatów InPost?

0
477
jak nadać paczkę w paczkomacie

W ostatnich czasach przesyłki kurierskie notują coraz większą popularność, zwłaszcza gdy możliwości poruszania się są dość ograniczone, albo pozostanie w domu jest kwestią bezpieczeństwa i zdrowia. To też po prostu wygoda oszczędzająca sporo czasu i energii.

Jednym z najpopularniejszych sposobów zamawiania paczek kurierskich są paczkomaty Inpost, które na dobre zadomowiły się w polskiej przestrzeni. Chyba każdy kiedyś miał okazję odbierać z nich paczkę. To bardzo wygodny, prosty i tani sposób nadawania i odbierania paczek. Wygodniejszy nawet niż zwykła przesyłka kurierska ze względu na to, że nie trzeba oczekiwać czasem cały dzień na przesyłkę w domu tylko odebrać paczkę o dowolnej porze dnia i nocy. O tym jak nadać paczkę w paczkomacie Inpost dowiesz się poniżej!

Dlaczego tak chętnie korzystamy z paczkomatów?

Popularność paczkomatów wynika z ich innowacyjności i wygody. Nasze zamówienie trafia do paczkomatu dość szybko, a my dostajemy wiadomość i mamy określoną ilość godzin na odbiór. Korzystanie z Paczkomatu jest o tyle wygodne, że są one dostępne przez 24 godziny i często znajdują się blisko miejsca zamieszkania lub w popularnych miejscach: na stacjach benzynowych, przy centrach handlowych, na osiedlach czy przystankach.

Paczkomaty są też sposobem ekologicznym. Myśl, która towarzyszyła rozwijaniu tej usługi miała na celu zmniejszanie korków i minimalizowanie śladu węglowego. Kurier po prostu zostawia wiele paczek w jednym miejscu i nie musi podjeżdżać pod drzwi każdego odbiorcy.

Jak wygląda nadawanie i odbieranie paczek w paczkomacie InPost?

Samo nadawanie i odbieranie paczek jest niezwykle proste i zajmuje często poniżej jednej minuty. Dostępność paczkomatów jest bardzo duża. Do tej pory jest ich ponad 11 tysięcy i liczba ta stale rośnie. Inpost jest otwarty na umieszczanie nowych paczkomatów i stworzył specjalny formularz, przez który można zasugerować nową lokalizację.

Jak wspomnieliśmy, nadanie paczki w paczkomacie jest bardzo proste. Na czym polega ten proces? Sposobów nadawana paczek przez paczkomaty Inpost jest kilka. Można to zrobić bezpośrednio w Paczkomacie, poprzez stronę internetową Inpost lub przez aplikację mobilną. Innym sposobem jest też skorzystanie z oferty brokerów kurierskich, którzy często są wariantem korzystniejszym cenowo niż nadawanie paczki przez stronę Inpost.

nadać paczkę w paczkomacie

Co jest niezbędne, by nadać paczkę w paczkomacie?

Aby nadać paczkę w paczkomacie Inpost należy uzupełnić dane odbiorcy i nadawcy. Potrzebny będzie adres docelowego paczkomatu, a także adres, numer telefonu oraz e-mail odbiorcy, aby ten mógł otrzymać powiadomienie, gdy paczka będzie gotowa do odbioru. W przypadku posiadania aplikacji odbiorca jest informowany już w momencie nadania paczki w paczkomacie nadawcy i może śledzić jej przebieg na ekranie telefonu.

Jeśli nie korzystamy z aplikacji status przesyłki można sprawdzić w przeglądarce posługując się numerem przesyłki, który jest unikatowy dla każdej paczki. Po wypełnieniu danych i wydrukowaniu specjalnej etykiety paczkę należy opłacić oraz umieścić w jednej ze skrytek paczkomatu.

Jak inaczej nadać paczkę w paczkomacie Inpost?

Jak już wspomnieliśmy, warto również poszukać innych rozwiązań, zdecydowanie tańszych i bardziej korzystnych. Taką opcją jest skorzystanie z brokera przesyłek kurierskich. Dzięki temu, że broker posiada dość dużą liczbę klientów i nadaje dużo paczek, otrzymuje lepsze ceny niż indywidualni klienci. W ofercie brokera dostępne są różne typy przesyłek, w tym także obsługa przesyłek do paczkomatów Inpost oraz przesyłek kurierskich Inpost.

Korzystanie z takiego serwisu jest możliwe bez podpisywania umów i na korzystnych finansowo warunkach. Sposób zamawiania nie różni się niczym od zamawiania przez stronę Inpost. Korzystanie z usług brokera jest wygodne jeszcze z innych powodów. Taka firma oferuje usługi wielu przewoźników i w łatwy sposób można kontrolować wszystkie wysyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here