Krajowe przesyłki Express Standard

Usługa przewozu przesyłek o masie jednego opakowania do 50 kg dostarczana na zasadach drzwi-drzwi w systemie następny dzień na terenie całego kraju. Maksymalna ilość opakowań na jednym liście przewozowym nie przekracza 99 sztuk.

Przewidywany czas dostawy przesyłek do adresatów, następnego dnia roboczego po dniu nadania do godziny 17.00. W przypadku przesyłek odebranych w sobotę/niedzielę/święto realizacja dostawy do adresata nastąpi drugiego dnia roboczego do godziny 17.00. Przewidywany termin dostawy przesyłek do sieci sklepów wielkopowierzchniowych oraz mieszkań prywatnych wynosi do trzech dni roboczych. Do określenia wagi przesyłki stosujemy wagę rzeczywistą lub przeliczeniową. Do wyceny usługi stosowana jest większa waga.

 

Krajowe przesyłki Express Plus

Usługa z gwarantowanym czasem doręczenia następnego dnia roboczego po nadaniu na terenie kraju. Przez nadanie rozumie się odebranie przesyłki od nadawcy. Nie dotyczy opakowań niestandardowych i przesyłki dłużycowej.

 

get_adobe_reader
Express Standard – Tabela opłat – Cennik w wersji PDF pdf
Waga opakowania (cena za jedną sztukę [zł])
Ilość opakowań
w przesyłce

Koperta

Do 1 kg Do 5 kg Do 10 kg Do 15 kg
Do 20 kg
Do 30 kg
Do 40 kg Do 50 kg
1-99 11,50 13,00 15,00 16,50 17,50 18,50 19,50 45,00 55,00
Dopłata za opakowanie niestandardowe 15,00 zł za jedną sztukę.

Dojazd do nadawcy i odbiorcy w strefie miejskiej w cenie usługi.

W niniejszym cenniku wszystkie przedstawione ceny są cenami netto, do których zostanie doliczony podatek od towarów i usług VAT w wysokości 23%.
Express Standard – Normy

Przesyłka Express standardowa:
Suma wymiarów do 220 cm, najdłuższy bok 140 cm, paczka o kształcie prostopadłościanu, z którego nie wystaje żaden ponadwymiarowy element. Waga rzeczywista do 50 kg.

Przesyłka Express niestandardowa:
Suma wymiarów 260 cm, najdłuższy bok 180 cm + nieregularne kształty.
Paczką niestandardową są również: elementy o nieregularnych kształtach lub/oraz z wystającymi elementami; zawierające luźne, ciężkie elementy lub takie, których rozkład ciężaru jest nierównomierny; umieszczone w luźnym opakowaniu.

Waga rzeczywista opakowania do 50 kg.

Express Standard – Waga przeliczeniowa

Jeden metr sześcienny [m³] (długość [m] x szerokość [m] x wysokość [m]) = 100 kg

Express Standard – Opłata paliwowa

Opłata doliczana do łącznej wartości usług netto wynikająca ze zmian cen paliw. Wysokość opłat aktualizowana jest co miesiąc. -> szczegóły.

Express Standard – Opłata drogowa

Opłata doliczana do wartości usługi podstwawowej netto przesyłki wynikająca z ustawowego wprowadzenia e-myta (elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd pojazdem po drodze krajowej) dla usług transpoprtowych.
-> szczegóły.

  • Pomoc techniczna
  • Stara wersja systemu
    Złóż zlecenie
    Track & Trace
© 2016 K-EX Sp. z o.o.